کد خبر: ۱۴۷۳۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان از عدم شفافیت سوءاستفاده کرده و برای خود موج ایجاد می‌کنند، گفت: در صورت اجرایی شدن شفافیت آرا پدیده رنگ‌های خاکستری آرای مجلس پایان می‌یابد.

هاجر چنارانی نماینده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با تاکید بر لزوم شفافیت آرای نمایندگان اظهار داشت: از ابتدا که طرح شفافیت آرای نمایندگان در مجلس ارائه شد ما و برخی نمایندگان که حدود 73 نفر هستیم با این طرح موافقت کردیم و در صحن به آن رأی دادیم.

وی در ادامه گفت: در روزی که در صحن علنی، آقای ذوالنوری طرح شفافیت آرای نمایندگان را ارائه کردند طرح دو فوریتی بود که نمایندگان با خود طرح موافق هستند اما با دو فوریتی آن مخالفت کردند و رد شد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان با یک فوریتی طرح آرای شفافیت موافق هستند، عنوان کرد:‌ نمایندگان معتقدند با توجه به شرایط فعلی کشور و مسائلی که در دستور کار مجلس است باید اینها را به یک سرانجامی برسانیم وگرنه نمایندگان مخالف شفافیت آرا نیستند.

چنارانی با اشاره به مخالفت نمایندگان با طرح دو فوریتی شفافیت آرا تأکید کرد: من با طرح دو فوریتی شفافیت آرا موافقم چرا که این موضوع بسیار مهم بوده و مردم باید از عملکرد نمایندگان‌شان در مجلس شورای اسلامی آگاهی پیدا کنند.

وی گفت: قطعاً یک سری مشکلات به وجود خواهد آمد چون خیلی از نمایندگان هستند که متأسفانه از عدم شفافیت سواستفاده کرده و برای خود یک موجی درست می‌کنند و در هر محفلی قرار بگیرند و حرفی بازگو ‌شود می‌گویند ما همان کار را کرده‌ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: خاکستری‌ رنگ‌های مجلس در مواقع بحرانی سواستفاده می‌کنند و موجی که در یک لایحه یا طرح وارد مجلس می‌شود در واقع اینها می‌آیند موج‌سواری مجلس را به دست می‌گیرند که به نظر من طرح شفافیت به تمام رنگ‌های خاکستری مجلس پایان می‌دهد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح شفاف‌سازی می‌کند که ما رأی ما نمایندگان یا بله است یا خیر؛ و ما حتی با ممتنع هم در مجلس مخالف هستیم و کسی که در مجلس حضور دارد رأی ممتنع هیچ معنا و مفهومی ندارد. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار