کد خبر: ۱۴۷۴۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اجرای سریع‌تر شفافیت آرای نمایندگان در پارلمان گفت: این موضوع تنها بخشی از مطالبه موکلان از وکلای ملت در مجلس محسوب می‌شود که می‌تواند ابهامات موجود در قوه مقننه را از بین ببرد.

ضیاءالله اعزازی ملکی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تاکید بر لزوم شفافیت آرای نمایندگان گفت: این موضوع تنها بخشی از مطالبه موکلان ملت از وکلای خود در مجلس است.

وی افزود: با آنکه دو فوریت طرح شفافیت آرای نمایندگان در صحن علنی رای نیاورد، اما باید بکوشیم تا هرچه سریع‌تر طرح شفافیت آرای نمایندگان در صحن علنی تصویب شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: متاسفانه برخی مواقع به دلیل عدم وجود شفافیت برخی طرح‌ها به صحن علنی می‌آید که تعداد زیادی امضا دارد اما متاسفانه در نهایت و بعد از رای‌گیری فقط یک سوم یا نیمی از آن امضاها به طرح رای مثبت می‌دهند. 

اعزازی ملکی خاطرنشان کرد: وقتی شفافیت آرا در بین نمایندگان مجلس وجود داشته باشد این گونه ابهامات از بین رفته و نماینده به خود اجازه نخواهد داد که امضای بی‌اعتبار پای برگه و طرحی را بزند و کاملا موضوعات مشخص خواهد شد.

وی گفت: در صورت اجرای شفافیت آرای نمایندگان ابهامات مردم در خصوص مجلس و صحن علنی از بین رفته و مردم در مورد انتخاب نماینده خود دقت بیشتری خواهند کرد ضمن اینکه وکیل آنها در پارلمان نیز پاسخگوی عملکردش خواهد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار