کد خبر: ۱۴۷۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
لزوم حمایت از کارگاه‌های تولیدی کوچک
معاون اول قوه قضاییه گفت: یکی از درخواست‌های جدی مردم رسیدگی سریع پرونده است، اما به لحاظ حجم کار نیروی اداری و نیروی قضایی رسیدگی‌ها طول میکشد، در این میان یکی از را‌هکارها این است که پرونده‌هایی که امکان دارد به دستگاه قضایی وارد نشود، از طریق صلح و سازش و میانجیگری رسیدگی کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، صبح امروز طی مراسمی در سالن اجتماعات نهاد نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با حضور معاون اول قوه قضاییه و جمعی از مسؤولان، حجت الاسلام و المسلمین علی مصطفوی نیا به عنوان رئیس‌کل جدید دادگستری سیستان و بلوچستان معرفی شد.

معاون اول قوه قضاییه در این مراسم اظهار کرد: عزتی که امروز مردم ایران دارند در کل تاریخ بی سابقه است، افتخار این عظمت اسلام است، اعتماد به نفس توام با ایمان است امروز مردم ما در عزت و شرافت از جایگاه خوبی در دنیا برخوردار هستند.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای افزود: ما برای شکرانه این نعمت و عزت و استقلال و امنیت و اعتماد به وعده های الهی برای قدردانی از جانبازان و خانواده شهدایی که رفتند تا امروز امنیت برقرار باشد، باید تلاش کنیم.

وی ادامه داد: شناخت درست مسائل سیستان و بلوچستان، ارایه راه حل های درست برای حل مسائل و چگونگی اجرای راه حل ها موضوع مهم در این استان است.

اژه‌ای افزود: مشکلات استان باید احصا شود و سپس با هم افزایی و همفکری راهکار لازم برای برطرف کردنشان را در دستور کار قرار دهیم که اگر این کار شود حق مطلب را ادا کرده ایم.

لزوم حمایت از کارگاه‌های تولیدی کوچک

معاون اول قوه قضاییه گفت: امروز مسائل یکجانبه و یک بعدی نیست، امروز در جنگ اقتصادی با دشمنان هستیم در همین راستا باید از کارگاه های تولیدی کوچک حمایت کنیم.

این مسؤول ادامه داد: یکی از درخواست های جدی مردم رسیدگی سریع پرونده است، اما به لحاظ حجم کار نیروی اداری و نیروی قضایی رسیدگی ها طول میکشد و امکان پذیر نیست در این میان یکی از راه ها این است که پرونده هایی که امکان دارد به دستگاه قضایی وارد نشود، از طریق صلح و سازش و میانجیگری از ورود پرونده به دستگاه قضایی خودداری کنیم.

وی خطاب به رئیس کل جدید دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: ارتباط و تعامل با عموم مردم، استفاده از ظرفیت های استان برای پیشگیری و کاهش ورود پرونده به قوه قضائیه، تلاش برای تقویت نقاط پیشرفت و از بین بردن نقاط ضعف موجود در مجموعه را در دستور قرار دهند.

وی ادامه داد: تلاش برای تحقق عدالت و مقابله با جنگ اقتصادی که راه مهم و موثر محقق شدن رونق تولید و ایجاد اشتغال است، زیرا در جنگ اقتصادی باید از راه اقتصادی مقابله کرد و هرچه می توانید به تولید صنعت کشاورزی کمک کنید.

اژه‌ای گفت: همچنین به طور جدی و قاطع اما با تدبیر با فساد مقابله کنید، هر چه می‌توانید از مجموعه قضایی استان صیانت کنید و به مشکلات خانواده قضایی خود رسیدگی کنید.

 

به گزارش فارس، مصطفوی نیا از خرداد ماه سال 1392 تا کنون به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رشت مرکز استان گیلان مشغول به انجام وظیفه بوده است.

حجت‌الاسلام حمیدی رئیس کل سابق دادگستری سیستان و بلوچستان نیز به به عنوان رئیس دادگستری بیرجند منصوب شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار