کد خبر: ۱۴۷۶۲۷
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
منصور هادی
رئیس‌جمهور مستعفی و ریاض‌نشین یمن با صدور احکام جداگانه، اقدام به ایجاد تغییرات در کابینه دولت متبوع خود کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبد رَبـِّـه منصور هادی»، رئیس جمهور مستعفی یمن که چند سالی در شهر ریاض، پایتخت سعودی است، طی چند حکمی دست به تغییر در کابینه دولت متبوع خود زد.

او با صدور دستوری «محمد عبدالله الحضرمی»، را به عنوان وزیر خارجه دولت خود تعیین کرد. حضرمی بعد از برکنار «خالد الیمانی»، وزیر خارجه سابق دولت هادی، به عنوان جانشین و سرپرست وزارت خارجه این دولت بود.

خالد یمانی اسفند ماه گذشته در جریان نشست ضد ایرانی ورشو لهستان، بی‌محابا در کنار «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نشست و اقدام او در اختصاص میکروفون خود برای این مقام صهیونیست و اظهارات او در تمجید از این رژیم، خشم یمنی‌ها را برانگیخت تا اینکه هادی او را از سمتش برکنار کرد.

منصور هادی که دولتش از یک ماه پیش با شروع درگیری‌ها در جنوب یمن و سیطره نیروهای مورد حمایت امارات بر شهر «عدن» بدون پایتخت مانده، در حکمی دیگر، «احمد الفضلی» را به عنوان رئیس بانک مرکزی در این شهر انتخاب کرد.

به گزارش خبرگزاری «سبأ»، رئیس جمهور مستعفی یمن همچنین «سالم صالح سالم بن بریک» را به عنوان وزیر دارایی کابینه خود تعیین کرده است.

هنوز مشخص نیست این تغییرات بنا به دلخواه شخص منصور هادی صورت گرفته یا اینکه او تحت فشار دولت سعودی و امارات دست به این تغییرات زده است. یکی از اعتراض‌های شورای انتقالی جنوب یمن (مورد حمایت ابوظبی) به دولت هادی طی درگیری‌های ماه گذشته در عدن این بود که این دولت، یمنی‌های جنوب را در دولت خود مشارکت نمی‌دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار