کد خبر: ۱۴۷۶۷۶
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شرایط هولناک 3 گروگان دیگر
یک سازمان بشردوستانه اعلام کرد از 4 گروگان قایق ماهی‌گیری ایرانی در دستان دزدان دریایی سومالی، یک نفر آزاد شده اما سه نفر دیگر در شرایط هولناکی نگهداری می‌شوند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، یک گروه بشردوستانه برای آزادی گروگانهای اسیر شده توسط دزدان دریایی سومالی اعلام کرد که یک شهروند ایرانی بعد از 4 سال و نیم اسارت آزاد شده است و اکنون در راه بازگشت به خانه است.

در بیانیه‌ای که این سازمان بشردوستانه روز شنبه منتشر کرده است آمده است که محمد شریفی پناهنده به طور فزاینده‌ای بیمار بوده و در صورت عدم آزادی مرگ وی حتمی بوده است.

این سازمان می‌گوید که او یکی از 4 گروگان باقیمانده در دستان دزدان دریایی سومالی است. کشتی ماهیگیری آنها در مارس 2015 ربوده شده بود.

این سازمان همچنین اعلام کرده است که آقای پناهنده چند روز دیگر بعد از طی کردن روند درمانی اولیه به ایران بازخواهد گشت و اضافه کرده است که 3 گروگان ایرانی دیگر نیز در شرایط هولناک نگهداری میشوند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز امروز شنبه به یکی از خبرگزاریهای داخلی گفته، یکی از ملوانان اسیر ایرانی در  سومالى به نام  «محمد شریف پناهنده» از بند دزدان دریایی سومالی آزاد شده و با هماهنگی سفارت ایران در اتیوپی طی روزهای آینده وارد تهران خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار