کد خبر: ۱۴۷۷۰۱
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
بیش از 13 میلیون نفر از مردم ونزوئلا با امضای طوماری از دولت و حاکمیت ملی این کشور در برابر تحریم‌های اقتصادی و سیاست‌های امپریالیستی آمریکا حمایت کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا از امضای یک طومار از سوی مردم این کشور برای حمایت از حاکمیت ملی این کشور علیه تحریم‌های اقتصادی آمریکا خبر داد. 

این دادخواست تا کنون بیش از ۱۳ میلیون ۲۰۰ هزار امضا جمع کرده است. 

رئیس جمهور ونزوئلا شب گذشته در حساب توئیتری خود نوشت: «من به این مردم ضد امپریالیسم تبریک می‌گویم که با حضور ملیونی خود در خیابان‌ها، صحنه‌های زیبایی از عشق به ونزوئلا و میهن پرستی خلق کردند تا طوماری با ۱۳ میلیون امضا برای صلح و حاکمیت ملی ونزوئلا جمع آوری کنند. 

امضا کنندگان این طومار از «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل می‌خواهند که به خواسته آنها توجه کند. 

این طومار از روز ۱۰ اوت (۱۹ مرداد) و بعد از اعمال بسته تحریمی آمریکا علیه دولت و مردم ونزوئلا برای جمع کردن امضا تهیه و تدوین شد. 

براساس آخرین آمارها کشور ونزوئلا حدود ۳۱ میلیون جمعیت دارد که از این تعداد بیش از ۱۳ میلیون نفر تا کنون این طومار را امضا و مورد تایید قرار داده‌اند. 

آمریکا برای ساقط کردن حکومت مشروع و برآمده از انتخابات ونزوئلا علاوه بر تحمیل تحریم‌های اقتصادی سنگین در صدد محاصره دریایی این کشور نیز است و از طریق همسایگان کاراکاس از جمله دولت کلمبیا در حال افزایش فشارها علیه دولت مادورو است.

واشنگتن و متحدانش در این راستا زمستان سال گذشته در اقدامی غیرقانونی «خوان گوآیدو»، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت» این کشور به رسمیت شناخته و ادامه دولت مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست‌جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند.

کاخ سفید هنگام اعلام به رسمیت شناختن گوآیدو انتظار داشت ظرف چند روز رسما مادورو را کنار بزند و نظامیان را نیز با خود همراه کند. با گذشت چند ماه، این سناریو عملا شکست خورده و تلاش‌های واشنگتن برای ترغیب نظامیان به حمایت از گوآیدو تاکنون با شکست مواجه شده است. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار