کد خبر: ۱۴۸۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده سابق مردم تهران در مجلس گفت: وقتی به اندیشکده‌های آمریکایی و سخنان سران کشورهای آمریکایی مراجعه می‌کنیم مقصر اصلی در سیطره آمریکا بر جهان را ایران معرفی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، علیرضا زاکانی شب گذشته در یادواره 264 شهید کارمند استان یزد با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: ما ابتدا باید گام اول را بررسی و نقش بسیار مهم شهدا را در آن درک و برای تحقق گام دوم انقلاب تلاش کنیم.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: توطئه‌های دشمنان از همان پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد ولی انقلاب خود را از پس این توطئه‌ها کنار می‌زد و به دوره جدید وارد می‌شد.

وی با بیان اینکه نظام سلطه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی نقشه‌های بسیاری را برای منطقه خاورمیانه و بالاخص کشور ایران کشیده بود گفت: این قرن، قرن غلبه مستضعفین بر مستکبرین است، در یک افق روشن کاملاً مشخص شد که نظام سلطه توان رویارویی با نظام اسلامی را ندارد.

زاکانی اضافه کرد: وقتی به اندیشکده‌های آمریکایی و سران کشورهای آمریکایی مراجعه می‌کنید اولین مقصر را ایران اسلامی می‌نامند که مانع سیطره آنها بر جهان شده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز در این مسئله هیچ شکی نیست که در جنگ اراده‌ها، اراده ایران اسلامی است که بر همه ابرقدرت‌ها غلبه می‌کند.

بسیاری از توفیقات امروز ایران اسلامی مرهون کمک شهداست

زاکانی در ادامه بسیاری از توفیقات امروز ایران اسلامی را مرهون کمک شهدا دانست و گفت: اینکه امروز ما می‌توانیم گرد هم آییم و به یاد و نام شهدا و با آرامش مجالسی را برگزار کنیم به خاطر فداکاری و ازخودگذشتگی شهدا و خانواده‌هایشان است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز میراث بزرگ شهدا را در دست داریم و در داخل کشور هم توفیقات اساسی و هم مشکلاتی را تحمل می‌کنیم اظهار داشت: وقتی کالبد شکافی می‌شود می‌بینیم که مشکلات کشور به خاطر دوری از فرهنگ شهادت و شهدا است و باید دانست که توفیقات کشور استمرار حرکت شهدایی است که با همه وجود در این مسیر حرکت کردند.

وی ادامه داد: فرهنگی که فرمانده گردان روی سیم خاردار می‌خوابید تا راه باز شود کجا رفته است؟ آیا امروز مسئولان ما روی سیم خاردار مشکلات خوابیده‌اند و به پای مشکلات مردم فدا شده‌اند؟ 

زاکانی افزود: البته این چنین افرادی در جمهوری اسلامی هستند ولی نیاز به این داریم که اکثریت مسؤولان کشور این چنین روحیه‌ای داشته باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار