کد خبر: ۱۴۸۲۴۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مک گورک:
نماینده ویژه سابق رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف ضد داعش ضمن انتقاد شدید از عقب‌نشینی بدون فکر ترامپ از سوریه، تاکید کرد، دونالد ترامپ یک فرمانده کل قوا نیست.

به نوشته مجله ویک، کاخ سفید روز یکشنبه اعلام کرد که آمریکا دیگر در مناطق حساس شمال سوریه نخواهد ماند؛ جایی که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز شنبه اعلام کرده بود که حمله ارتش کشورش به آن منطقه نزدیک است.

در این بیانیه کاخ سفید همچنین آمده بود: در حال حاضر ترکیه مسئول تمامی تروریست‌های داعشی‌ای خواهد بود که طی دو سال گذشته در این منطقه دستگیر شده‌اند.

در واکنش به این بیانیه کاخ سفید، برت مک‌گورک، نماینده ویژه سابق رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در یک سری توییت ضمن انتقاد شدید از ترامپ، نوشت: ترامپ یک فرمانده کل قوا نیست. او بدون دانش، اطلاعات و مشورت تصمیمات بدون فکری اتخاذ می‌کند.

وی افزود: بیانیه کاخ سفید بیانگر فقدان کامل درک از رویدادهای کنونی در آن منطقه بوده و با آنچه که می‌گوید دال بر اینکه آمریکا هیچ زندانی داعشی را نگه نمی‌دارد بلکه همه آنها توسط نیروهای دموکراتیک سوریه نگه داشته شده‌اند مغایرت دارد؛ چرا که ترامپ درست در این بیانیه آنها را تقدیم ترکیه کرد.    

مک‌گورک همچنین تصریح کرد: ترکیه نه قصد و تمایل و نه ظرفیت مدیریت ۶۰ هزار زندانی را دارد و اگر غیر از این فکر کنید یک "قمار بی مهابا" با امنیت ملی‌مان کرده‌ایم.

وی در پایان گفت: ترامپ امشب تنها پس از یک تماس با یک رهبر خارجی، هدیه بزرگی به روسیه و داعش داد.

مک‌گورک که در دولت‌های اوباما و بوش نیز خدمت کرده، در دسامبر سال گذشته میلادی یعنی دو ماه قبل از آنکه ترامپ اعلام کند نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج می‌کند، استعفا داد. پس از آن وی در مقاله‌ای که در روزنامه واشنگتن پست به چاپ رسید، گفت: ترامپ با انجام این کار جان تازه‌ای به داعش می‌دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار