کد خبر: ۱۴۸۳۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نامزد ریاست‌جمهوری تونس:
نامزد دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری تونس در نخستین نطق تلویزیونی‌اش پس از آزادی از زندان، تأکید کرد که با حزب النهضه برای تشکیل دولت، ائتلاف تشکیل نخواهد داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نبیل القروی» نامزد دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری تونس گفت که فراکسیون پارلمانی حزب «قلب تونس» ممکن است با هر فراکسیونی به استثنای حزب النهضه و «ائتلاف الکرامه» وابسته به «سیف‌الدین مخلوف»، ائتلاف تشکیل دهد.

القروی که از دو ماه پیش به اتهام پولشویی و فساد مالی در زندان بسر می‌برد، چهارشنبه گذشته از زندان آزاد شد.

وی در مصاحبه با کانال «الحوار التونسی» تأکید کرد که حزب او هرگز بخشی از دولتی که حزب النهضه تشکیل دهد، نخواهد بود.

طبق گزارش شبکه المیادین، القروی رقیب انتخاباتی خود «قیس سعید» را وابسته به حزب النهضه خواند و تأکید کرد که در صورت پیروزی سعید در انتخابات، حزب النهضه حاکم تونس خواهد شد.

قرار است دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری تونس یکشنبه آینده برگزار شود و القروی و قیس سعید (حقوقدان بازنشسته) در این انتخابات رقابت خواهند کرد.

القروی همچنین به ارتباط با «آری بن مناشی» افسر سابق موساد و ملاقات با او اذعان کرد و مدعی شد که از اسرائیلی بودن او اطلاعی نداشته و مناشی خود را تبعه کانادا معرفی کرده بود.

بنابر گزارش شبکه الجزیره، پیشتر بن مناشی در یک ویدئویی با اشاره به اینکه به عنوان مشاور امنیتی اسرائیل فعالیت می‌کرده است، گفت که با القروی، برادر و همسرش در تونس ملاقات کرده و دو قرارداد امضا کرده است.

وی همچنین گفته بود که همسر القروی به حساب شرکت تحت مدیریت او مبلغ ۱۵۰ هزار دلار واریز کرده است.

پیش از این رسانه‌های تونسی گزارش دادند که القروی با مناشی به منظور تبلیغات برای او در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری قرارداد امضا کرده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار