کد خبر: ۱۴۸۳۵۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
آخرین اخبار از عملیات ترکیه
نهاد موسوم به «دیده بان حقوق بشر سوریه» مدعی تسلط نیروهای کرد سوریه بر بخش وسیعی از شهر «رأس العین» شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نهاد موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» در خبری مدعی شد که شبه‌نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» توانستند بیشتر مناطق شهر «رأس العین» را از ارتش ترکیه بازپس گیرند.

طبق این گزارش، عناصر گروهک «ارتش آزاد» که در کنار ارتش ترکیه می‌جنگند، از مناطق صنعتی رأس العین عقب‌نشینی کرده‌اند و در حال حاضر درگیری‌ها در منطقه «گذرگاه رأس العین» و محور  «تل حلب» متمرکز است. همزمان بمباران و گلوله‌باران دو طرف نیز به شدت جریان دارد و تا کنون چهار تن از شبه‌نظامیان کرد در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه همچنین از کشته شدن ۸۵ تن از عناصر «نیروهای دموکراتیک سوریه» و ۷۶ تن از شبه‌نظامیان «ارتش آزاد» وابسته به ترکیه خبر داد. طبق این گزارش هشت از نیروهای ترکیه نیز  کشته شده‌اند.

 
درگیری‌های روز گذشته در رأس العین

 

این گزارش در حالی است که وزارت دفاع ترکیه صبح امروز در بیانیه‌ای مدعی شد که ۴۸۰ تن از شبه‌نظامیان «نیروهای دموکراتیک» سوریه در خلال درگیری‌ها و بمباران‌ها کشته شده‌اند.

وزارت دفاع ترکیه شب گذشته نیز تصاویری از حضور نیروهای ویژه ترکیه در شهر «رأس العین» منتشر کرد و بار دیگر مدعی شد که این شهر به طور کامل آزاد شده است.


نیروهای ویژه ترکیه در شهر «رأس العین»

 

شبکه المیادین نیز به نقل از منابع محلی نوشت که نیروهای ارتش ترکیه و عناصر همسو هنوز نتوانسته‌اند به شهر «رأس العین» مسلط شوند.

درگیری‌ها اکنون در داخل شهر جریان دارد و مناطق بین طرفین دست به دست می‌شود.  وزارت دفاع ترکیه ظهر روز گذشته ادعا کرد که نظامیان این کشور به همراه عناصر مسلح گروهک موسوم به «ارتش آزاد» توانستند مرکز شهر «رأس‌العین» در شمال سوریه را به تصرف خود دربیاورند. این ادعا از سوی نیروهای کرد تکذیب شد.


موقعیت «رأس العین »

 

افزایش آوارگان به بیش از ۱۳۰ هزار تن

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیش از ۱۳۰ هزار نفر از مناطق «تل ابیض» و «رأس العین» آواره شده‌اند. این دفتر همچنین پیش‌بینی کرد که تعداد 400 هزار غیرنظامی در آینده نزدیک به کمک‌رسانی و حمایت نیاز خواهند داشت.

همزمان نهاد موسوم به «دیده بان حقوق بشر سوریه» نیز از تسلط ارتش ترکیه و عناصر گروهک «ارتش آزاد» بر بخش‌های وسیعی از شهرک «سلوک» خبر داد. منابعی در گروهک «ارتش آزاد» به پایگاه خبری العربی الجدید گفتند که توانسته‌اند بیشتر روستاهای محور «تل ابیض» در شمال رقه را به کنترل خود در آورند.

بسیاری از رسانه‌ها نیز از حرکت یگان‌های ارتش ترکیه و گروهک «ارتش آزاد» به سمت شهر «عین عیسی» خبر می‌دهند. تشکیلات اداری کردهای سوریه گفته است که توپخانه ترکیه اردوگاهها عناصر زندانی داعش در اطراف «عین عیسی» را هدف قرار داده و نگرانی فرار تروریست‌ها وجود دارد.

رئیس‌جمهور ترکیه عصر چهارشنبه از آغاز عملیات نظامی این کشور در شمال شرق سوریه با اسم رمز چشمه صلح خبر داد و به دنبال آن جنگنده‌های این کشور برخی مواضع ی.پ.گ را که از سوی آنکارا تروریستی شناخته می‌شود، هدف قرار داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار