کد خبر: ۱۴۸۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دستاورد آلودگی محیط زیست در انگلیس
روند آلودگی محیط زیست در انگلیس به سطحی هشداردهنده رسیده و محققان از شناسایی تعدادی خرچنگ در رودخانه تایمز لندن خبر داده‌اند که شکم‌های آنها پر از پلاستیک است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیوساینتیست، محققان انگلیسی می گویند شناسایی تعداد قابل توجهی خرچنگ در رودخانه تایمز که شکم های آنها مملو از پلاستیک بوده، پدیده ای شوکه کننده است.

به گفته آنها این امر نشان می دهد که دیگر گونه های جانوری و انواع آبزیان این رودخانه نیز احتمالا با مشکلات مشابهی دست به گریبان هستند و سلامت آنها با بلعیدن انواع زباله به خطر افتاده است.


گروهی از پژوهشگران انگلیسی با بررسی وضعیت بیش از 110 خرچنگ که در رودخانه تایمز زندگی می کنند، به این نتیجه رسیده اند که در درون شکم تمامی این جانوران بدون حتی یک مورد استثنا قطعات پلاستیکی وجود داشته است. در مواردی قطعات یادشده به درون روده و حتی آبشش خرچنگ ها نیز رفته است.

بخش زیادی از این قطعات پلاستیکی باعث زخمی شدن بدن خرچنگ ها شده و در داخل معده آنها در هم تنیده شده است. در برخی موارد تعداد این قطعات پلاستیکی در درون بدن تنها یک خرچنگ بیش از 100 قطعه بوده است. محققان هشدار داده اند که تداوم این وضعیت می تواند حیات بسیاری از گونه های جانوری و آبزیان را در انگلیس با مشکل مواجه کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار