کد خبر: ۱۴۸۴۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ضمن اعلام نشست آتی ناتو درباره عملیات ترکیه
پنتاگون از نشست هفته آتی ناتو و مطرح شدن موضوع وضع تحریم‌های سیاسی و اقتصادی علیه ترکیه در این نشست خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در سخنانی اعلام کرد که واشنگتن به همراه اعضای ناتو هفته آتی نشستی را درباره حمله ترکیه به شمال سوریه برگزار خواهد کرد.

وی هدف از این نشست را تحت فشار قرار دادن اعضای ناتو برای وضع تحریم‌های فردی، گروهی، اقتصادی و سیاسی علیه ترکیه عنوان کرد.

اسپر در ادامه ترکیه را مسؤول عواقب عملیات نظامی‌اش در شمال سوریه و فرار شماری از افراد خطرناک وابسته به داعش از زندان‌ها در شمال سوریه دانست و گفت: تهاجم ترکیه به سوریه منجر به آزادی عناصر بازداشت شده داعش شده است.

وزیر دفاع آمریکا ادامه داد: عملیات نظامی ترکیه "غیر ضروری و بی‌پروا" بوده و می‌تواند منجر به بازگشت داعش شود.

رئیس پنتاگون افزود: حمله ترکیه به شمال منجر به فرار داعشی‌های در بند شد.

وی همچنین رسما خروج نیروهای کشورش از سوریه را اعلام کرد و گفت: ما نمی‌خواهیم وارد یک درگیری گسترده‌تر شویم.

اسپر خاطرنشان کرد: خطری که نیروهای آمریکا در شمال شرق سوریه در نتیجه اقدامات غیر مسؤولانه ترکیه با آن مواجه هستند به درجه‌ای رسیده که غیر قابل قبول است. ما با خطر ورود به یک درگیری گسترده‌تر مواجه هستیم به همین منظور و در راستای اجرای دستور دونالد ترامپ، وزارت دفاع عقب نشینی عمدی نظامیان آمریکا از شمال شرق سوریه را انجام خواهد داد.

این مقام آمریکایی همچنین عنوان کرد: تهاجم به شمال سوریه منجر به کشته و آواره شدن شمار زیادی شده است. همچنین این حمله ویرانی، ناامنی و تهدید فزاینده‌ای برای نیروهای نظامی آمریکا به همراه داشته است.

این بیانیه پس از دیدار یکشنبه مقامات امنیت ملی آمریکا در کاخ سفید و جلسه صبح دذوشنبه مقامات دولت این کشور صادر شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار