کد خبر: ۱۴۸۸۷۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اگر جریان امام هشتم(ع) نبود شیطنت مامون ریشه امامت را کنده بود، مامون به عنوان «معاویه بنی عباس» معروف بود، در قبل از مامون حاکمان امام‌کشی راه انداختند اما مامون کاری کرد تا امامت از بین برود تا جریانی در برابر خلافت باقی نماند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت الله سیداحمد علم الهدی صبح امروز در مراسم شهادت‌نامه‌خوانی امام رضا (ع) که در حرم مطهر برگزار شد، اظهار داشت: در بین تمام اهل بیت رسول الله (ص) دو نفر را «بضعه» نامیدند، یکی وجود مطهره حضرت زهرا (س) و دوم وجود امام هشتم که به این عنوان لقب گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: اگر این تعبیر پیامبر از امام رضا (ع) به عنوان "بضعه" نبود چنین پندار می‌شد تعبیر اختصاصی به صدیقه اطهر به عنوان فرزند بلافصل است، اما این تعبیر ما را وا می‌دارد که تعبیر "بضعه" دارای راز و رمزی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان خصوصیت مشترک میان حضرت زهرا (س) و امام رضا (ع)، افزود: با انحراف رهبری از خط امامت، تنها کسی که باعث شد این خط و جریان در امت استمرار پیدا کند و مسئله ولایت در محور امت قرار بگیرد، وجود مطهر صدیقه اطهر بود، حضرت زهرا(س) سبب شد امامت تثبیت شود؛ از این جهت پیامبر اکرم وجود حضرت زهرا (س) را به "بضعه" تعبیر کردند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به معنای "بضعه" یادآورشد: بضعه به معنای قطعه ای از وجود است، در وجود انسان به عنوان سرمایه است این که پیامبر از امام هشتم تعبیر می کنند، پاره ای از وجود من که سرمایه من است و دلیلش به خاطر نقشی است که ایشان در تثبیت امامت و ولایت از انحراف داشته اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: اگر جریان امام هشتم(ع) نبود شیطنت مامون ریشه امامت را کنده بود، مامون به عنوان معاویه بنی عباس معروف بود، در قبل از مامون حاکمان امام کشی راه انداختند اما مامون کاری کرد تا امامت از بین برود و جریانی در برابر خلافت باقی نماند.

وی عنوان کرد: وجود امام رضا(ع) چون نقشه های خبیثانه مامون را خراب کردند و جریان مامون را از بین بردند پیامبر تعبیر به بضعه کردند چرا که ایشان نگذاشتند امامت با شیطنت مامون ملعون از بین برود.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: وزیر مامون، فضل بن سهل دعوت نامه ای برای امام رضا(ع) نوشت و به دست تیمی داد که در راس آن فرمانده نظامی بود، مدتی در مدینه فرماندار بوده که در بین مردم مدینه سابقه شقاوت شدیدی داشته است؛ وقتی خدمت حضرت رسید و نامه را تحویل داد حضرت فرمود: انا لله و انا الیه راجعون.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار