کد خبر: ۱۴۹۲۹۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره تلاش پزشکان برای دریافت معافیت مالیاتی کارانه از شورای عالی اقتصادی سران قوا که برخلاف تبصره 6 قانون بودجه امسال است، گفت: آنچه در قانون بودجه آمده، کارشناسی شده و بر اساس اصولی است که در دنیا هم پذیرفته شده است.

شکور پورحسین شقلان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره تلاش پزشکان برای دریافت معافیت مالیاتی کارانه از شورای عالی اقتصادی سران قوا که برخلاف تبصره 6 قانون بودجه امسال است، گفت: آنچه در قانون بودجه آمده، کارشناسی شده و بر اساس اصولی است که در دنیا هم پذیرفته شده است. این در دنیا یک اصل مالیاتی است که ازصاحبان مشاغل با درآمد بالاتر، مالیات بیشتری طلب  و به دهک های پایین توزیع می­شود. تبصره 6 نیز به همین دلیل آمده است که به نظر من تبصره خوبی است.

وی ادامه داد: در کشور مانند آلمان کارمند مجرد 7500 یورو حقوق دریافت می­کند که یک سوم این رقم، یعنی 2500 یورو آن را مالیات می­دهد. اما در ایران افرادی که درآمدهای زیادی دارند مالیات بر مشاغل کمی می­پردازند. به همین دلیل معتقدم شاید کمیسیون بهداشت مجلس احساسی عمل کرده و این اقدام مبانی کارشناسی ندارد؛ مگر اینکه شکایت­‌های زیادی از پزشکان رسیده باشد که این هم کار کارشناسی می­‌طلبید تا میزان درآمد سالیانه آنها ارزیابی شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره ورود شورای عالی اقتصادی سران قوا به مساله مالیات پزشکان اظهار داشت: الان در آستانه انتخابات هستیم و هر مطلبی که گفته می­شود ممکن است بازخوردهایی داشته باشد. ما در کشور گریبانگیر دو مساله هستیم یکی بحث امتزاج در نظام تصمیم­‌گیری در سطح کلان و دیگری فرسایش نظام کارشناسی و نخبگانی در کشور است. اگر سال قبل بر اساس همین نظام کارشناسی، مجلس موضوعی را مصوب کرده، امسال هم باید براساس همان نظام کارشناسی تصمیم بگیریم. بنابراین به اعتقاد من در حال حاضر وقت ورود سران قوا به این مساله نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار