کد خبر: ۱۴۹۴۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: برای پیشرفت علم و فناوری و رسیدن به منویات مقام معظم رهبری در راستای حمایت مالی از پژوهش مراکز علمی باید یارانه دهک‌های قشرهای پردرآمد جامعه به محققان و شرکت هایی که خدمات آنها تأئید می شوند اختصاص داده شود.

محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به نقش محوری پژوهش دانشگاهی گفت: در حال حاضر برای تقویت حوزه پژوهش و تحقیقات دانشگاه‌ها و سایر مراکز علمی و پژوهشگاه‌ها باید زیر ساخت‌ها مانند آزمایشگاه ها و پژوهشکده‌ها از نظر پژوهشی بازسازی شوند.

* باید کمبودهای سخت افزاری پیشرفته را جایگزین دستگاه‌های قدیمی شود

وی افزود: برای حفظ رتبه علمی کشور و پیشرفت علم و فناوری باید کمبودهای سخت افزاری پیشرفته را جایگزین دستگاه‌های قدیمی شود که در غیر این صورت ممکن است جایگاه علمی ایران از دست برود.

* پژوهش باید برای محققان تسهیل شود

احمدی تصریح کرد: تمام تهدید و تحریم هایی که علیه کشور می شود را مردم می توانند با مقوله های امید ، مثبت اندیشی، تلاش و مقاومت پشت سر گذاشته و قابل حل است از طرفی مقوله پژوهش باید برای محققان از نظر اداری، اجرایی و قانونی تسهیل شود به طوری که مباحثی مانند بیمه، مالیات و روش اجرایی کردن اختراعات و نوآوری دچار بروکراسی نشود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار