کد خبر: ۱۴۹۷۳۹
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یک نماینده پارلمان عراق از وارد شدن پول زیاد به کشورش از طریق حواله از سوی کشورهای حاشیه خلیج فارس برای منحرف کردن روند تظاهرات‌های اخیر در عراق خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد البلداوی» نماینده ائتلاف «الفتح» عراق از وارد شدن پول زیادی به کشور از طریق حواله از سوی کشورهای حاشیه خلیج فارس و آمریکا برای حمایت از سازمان دهندگان تظاهرات‌های اخیر در کشور خبر داد.

به نوشته پایگاه خبری «بغداد الیوم» وی در ادامه افزود: این کشورها در پشت پرده عملیات ربودن و کشتار فعالان و تظاهرات‌کنندگان قرار دارند و هدف آنها از این اقدام، براندازی دولت عراق است.

وی تصریح کرد: آمریکا و برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، که امارات در رأس آنها است، از برخی شخصیت‌های سیاسی برای ایجاد هرج و مرج در کشور و منحرف کردن روند تظاهرات‌های مردمی حمایت می‌کنند. پولهای زیادی نیز از طریق حواله از سوی این کشور، کویت و آمریکا برای حمایت از شخصیت‌های وابسته به این کشورها و نفوذی‌های حاضر در صفوف تظاهرات‌ها، وارد عراق شده است.

این نماینده ائتلاف الفتح به ریاست «هادی العامری» گفت: بیانیه اخیر آمریکا که طی آن به آدم‌ربایی و پاکسازی فیزیکی برخی فعالان مدتی و شماری از روزنامه‌نگاران و معترضان مردمی اشاره شده، بیانگر تلاش واشنگتن برای سرنگونی دولت عراق و شخص «عادل عبدالمهدی» است.

عراق از اکتبر گذشته، شاهد تظاهرات‌های مردمی در اعتراض به فساد، اهمال در خدمات‌رسانی و بیکاری است و این اعتراض‌ها به استثنای ایام اربعین، تا به امروز بدون وقفه در بغداد و نزدیک 10 استان دیگر ادامه دارد. در جریان این تظاهرات‌ها که تاکنون نزدیک به 300 کشته و صدها زخمی به همراه داشته، گزارش‌های متعددی درباره دخالت عربستان و امارات و برخی کشورهای خارجی در روند اعتراضات و تلاش برای منحرف کردن آن منتشر شد. دستگیری یک باند جاسوسی امارات در سوم نوامبر جاری نیز صحت این گزارش‌ها را تایید کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار