کد خبر: ۱۴۹۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فردی که قبلاً گفته بود آمریکا بعد از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ باید به افغانستان حمله هسته‌ای می‌کرد در اداره کنترل تسلیحاتی وزارت خارجه آمریکا سمت گرفته است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فرانک ووکو»، مجری سابق تلویزیونی که سال ۲۰۱۶ اظهارنظری درباره «حمله هسته‌ای» به افغانستان مطرح کرده بود در وزارت خارجه آمریکا سمت گرفت. 

شبکه خبری «ای‌بی‌سی» نوشته ووکو سال ۲۰۱۶ گفته آمریکا بعد از حوادث ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ می‌بایست با حمله هسته‌ای به افغانستان پیامی قاطع به دنیا مخابره می‌کرد. 

«ای‌بی‌سی» سخنان ووکو را اینطور نقل می‌کند: «یک روز بعد از ۱۱ سپتامبر باید دو کلاهک کوچک هسته‌ای بر فراز افغانستان پرتاب می‌کردیم تا به دنیا این پیام قاطع را مخابره کنیم که آنها (افغانستان) مرتکب اشتباهی بزرگ شده‌اند.»

ووکو قرار است به عنوان مشاور در دفتر کنترل تسلیحاتی وزارت خارجه آمریکا به کار گرفته شود. با این حال، ای‌بی‌سی نوشته وظایف او در این دفتر هنوز به طور دقیق روشن نیست و وزارت خارجه آمریکا هنوز به سوال این رسانه در این رابطه پاسخ نداده است. 

کاربران و تحلیلگران در فضای مجازی به این تصمیم واکنش نشان داده‌اند. «جو سرینیکون»، رئیس بنیاد «پلاگ‌شرز» در توئیترش نوشت: «رسمی شد: زندانی به ریاست زندان گماشته شد. ترامپ فردی را که می‌خواست افغانستان را بمباران هسته‌ای کند مسئول سیاست‌گذاری‌ در زمینه امور مربوط به کنترل تسلیحاتی کرده. این جوک نیست، تراژدی است.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار