کد خبر: ۱۴۹۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده زنجان در مجلس گفت: برآوردهای سال جاری از میزان فرار مالیاتی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است.

علی وقف‌چی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره لزوم افزایش درآمدهای مالیاتی دولت به منظور فشار کمتر به اقشار ضعیف و متوسط جامعه گفت: افزایش درآمدهای مالیاتی در شرایطی که کشور با کمبود منابع مالی ناشی از تحریم و کاهش فروش نفت مواجه است، امری الزامی می‌باشد.

وی افزود: پیشنهادهای مختلفی را به دولت، مجلس و مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه کردیم. ضمن اینکه اخذ مالیات از خانه‌های خالی، خانه باغ‌ها، تراکنش‌های مالی و سپرده‌های بانکی، منابع مالی زیادی را نصیب کشور می‌کند.

نماینده مردم زنجان در مجلس با بیان اینکه در سال ۱۳۹۶ حدود ۲۰ میلیارد تراکنش مالی داشتیم تصریح کرد:  پیشنهاد ما این بود که سقفی برای تراکنش‌ها مشخص شود و از تراکنش‌های که سقف عبوری را رد می‌کنند، مالیات گرفته شود.

وقف‌چی تصریح کرد: نقد دیگر به این طرح آن است که احتمالا این اعتبارات به طلا و ارز تبدیل شود که در این حوزه هم دولت و بانک مرکزی می‌­تواند به راحتی موضوع را مدیریت و اجازه سرمایه­ گذاری در این بخش را محدود کند.

نماینده مردم زنجان با بیان اینکه دریافت مالیات از سپرده‌های بانکی تولید داخل را تقویت می‌کند، گفت: در صورت دریافت مالیات از سپرده‌های بانکی، مردم پول‌های خود را از این بانک خارج و به سمت تولید می‌برند که این کار می‌تواند به رونق و پویایی اقتصاد کمک کند.

وقف‌چی با بیان اینکه سالانه بیش از ۶۰ هزار میلیارد فرار مالیاتی در کشور داریم، گفت: سال ۱۳۹۶ بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داشتیم که قطعا در سال‌های ۹۷ و ۹۸ رقم مذکور بیشتر شده است. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: برآوردهای سالجاری از میزان فرار مالیاتی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار