کد خبر: ۱۴۹۹۹۲
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد که وزارت کشور با اجرای نامناسب طرح اصلاح قیمت بنزین منجر به اجرایی شدن سناریوی آمریکایی ها برای برهم زدن نا امنی در داخل کشور شده و اکنون باید پاسخگو باشد.

احمد علیرضا بیگی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نحوه نامناسب اعلام طرح اصلاح قیمت بنزین، بیان کرد: در دولت قبل که شاهد اصلاح قیمت بنزین بودیم، دیدیم که تمام دولت بسیج شده تا این طرح با موفقیت اجرا شود. در آن دوره قیمت بنزین آزاد ۴ برابر و قیمت بنزین آزاد ۶ برابر شد اما باتوجه به اقداماتی که پیش از اصلاح قیمت برای آماده سازی جامعه صورت گرفت، نا آرامی اتفاق نیفتاد.

وی در ادامه اظهار کرد: این بار نیز انتظار می رفت دولت به طور همه جانبه به میدان می آمد و با برگزاری نشست های تخصصی و بخشیدن اطمینان خاطر به مردم جلوی شکل گیری نا آرامی ها را می گرفت. وزارت کشور مسئولیت اجرای این طرح را بر عهده داشته و امروز وزیر کشور باید در این زمینه پاسخگو باشد.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر ما شاهد بودیم که اردوغان ۱۰ روز قبل از اجرای این طرح هشدار داد آمریکا به دنبال ایجاد نا آرامی هایی در ایران است هم چنین حزب الله و نیروهای حشد الشعبی نیز در این زمینه هشدار داده بودند. اکنون وزارت کشور باید پاسخگو باشد که چرا برای اجرای این طرح تدابیر لازم امنیتی اتخاذ نشده است.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه تاکید کرد: به دنبال اجرای نامناسب این طرح شاهد رخ دادن نا آرامی ها و وارد شدن خسارت به بخش هایی در کشور بودیم. در حقیقت وزارت کشور با اجرای نامناسب این طرح منجر به اجرایی شدن سناریوی آمریکایی ها برای برهم زدن نا امنی در داخل کشور شد. اکنون باید در این زمینه پاسخگو باشد.

علیرضابیگی افزود: متاسفانه وزارت کشور نتوانسته آنطور که باید و شاید برای اجرای این طرح و حتی سایر مسائل کشور برنامه ریزی کند و اکنون باید در این زمینه پاسخگو باشد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
0
0
کاملا درسته ایشان باید پاسخگو باشد و مورد مواخذه و استیضاح شود .
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار