کد خبر: ۱۵۰۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه دشمنان تلاش می‌کنند با تحریم‌ها ما را مشغول کنند تا از خدمت باز ایستیم، گفت: با وعده‌های توخالی مذاکره نمی‌کنیم و کوتاه نخواهیم آمد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدباقر نوبخت عصر امروز در آیین افتتاح فاز یک مسکن محرومین خراسان‌جنوبی از اتصال بیرجند به شبکه سراسری خبر داد و اظهار داشت: ساخت بزرگراه و راه‌های متعدی طی چهل سال توسط دولت‌ها انجام شده که گوشه‌ای از توسعه و عمران است.

وی وجهه دیگر انقلاب اسلامی را خدمت به محرومان و مردم ساکن در روستاها دانست و تبیین کرد: از سفارشات ویژه رهبری خدمت به روستائیان و مردم به‌خصوص مناطق محروم است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه 970 میلیارد تومان برای طرح‌ها و پروژه‌های خراسان‌جنوبی طی دو سال پرداخت می‌کنیم، تصریح کرد: سهم امسال 470 میلیارد تومان است که از این مبلغ 290 میلیارد تومان پرداخت و مابقی قبل از پایان امسال پرداخت خواهد شد که شاهد افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های خوبی در استان خواهیم بود.

نوبخت با اشاره به خدمات انجام‌شده طی چهل سال اخیر توسط دولت‌ها و نظام جمهوری اسلامی، مطرح کرد: هرچند خدماتی طی چهل سال اخیر برای توسعه مناطق مختلف کشور ارائه شده اما کافی نیست و باید کارهای بیشتری انجام می‌شد.

وی با بیان اینکه دشمنان تلاش می‌کنند با جنگ‌ها و تحریم‌ها ما را مشغول کنند تا از خدمت باز ایستیم، اضافه کرد: به نمایندگی از دولت تعهد می‌کنم به‌رغم همه تحریم‌ها اصلاً تسلیم نخواهیم شد و همچنان تا امروز همه پرداخت‌های کارکنان دولت، بازنشستگان و مستمری‌بگیران طبق روال گذشته با همان افزایش‌ها تا آخرین روز تحریم‌ها انجام شود.

نوبخت با تأکید بر اینکه دولت با تمام توان در برابر این تحریم خواهد ایستاد، تبیین کرد: با همین منابع کوچک تلاش می‌کنیم عمران و آبادانی را به همه جای کشور ببریم.

وی از پرداخت 39 هزار و 500 میلیارد تومان برای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف طی نه‌ ماهه امسال خبر داد و گفت: با وعده‌های توخالی مذاکره نکرده و کوتاه نخواهیم آمد و کشور را با هر شکلی است اداره خواهیم کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه تا پایان امسال به غیر از احداث و افتتاح واحدهای مسکونی شاهد افتتاح طرح‌های بزرگی خواهیم بود، مطرح کرد: ما مرد استقامت و مقاومت هستیم و استقلال کشور را به هیچ‌چیزی نخواهیم فروخت.

نوبخت با اشاره به تعهدات دولت مبنی بر برگشت جوانان به روستاها و ایجاد اشتغال و مسکن، اعلام کرد: دولت آماده است هر جوانی که از روستا مهاجرت کرده و مجدد به روستا برگردد، برایش متعهد به ساخت خانه و ایجاد شغل شود.

وی همچنین در خصوص تأمین نیروگاه‌های خورشیدی، مطرح کرد: اگر با همین نیروگاه‌های خورشیدی بتوانیم مشاغل خرد ایجاد کنیم یا کارخانه‌هایی ایجاد کنیم که دیگر جوانان مشغول به کار شوند از طرف دولت متعهد به همکاری می‌شویم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار