کد خبر: ۱۵۱۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
«سپاه» سنگ تمام گذاشت
اگرچه امدادرسانی در جاسک رضایت‌بخش اما شهرستان بشاگرد علی‌الخصوص گافر و پارامون به امداد بیشتری نیازمند است چراکه تمامی مسیرهای مواصلاتی به این منطقه محروم مسدود است و مردم همچنان چشم‌انتظار یاری مسؤولانند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، اگرچه آسمان هرمزگان صاف و آفتاب بهاری در حال تابش بر این سرزمین است اما هنوز خانه و زندگی مردم به‌ویژه در مناطق شرق این استان متأثر از سیل روزهای اخیر است.

ارگان‌های امدادی از جمله 3 بالگرد جمعیت هلال احمر، نیروی دریایی سپاه و نیروی دریایی ارتش در حال خدمات‌رسانی به مردم شرق هرمزگان هستند اما عمق خسارت‌ها بالاست و انتظار می‌رود مردم و مسؤولان اقلام امدادی بیشتری به این مناطق گسیل کنند.

اقلام مورد نیاز مردم مناطق سیل‌زده از جمله لوازم گرمایشی، پتو، نان، خرما، تن ماهی، لوازم بهداشتی و دارو از روز گذشته شناسایی و به منطقه ارسال شده است و 6 محموله دیگر نیز در راه رسیدن به جاسک و بشاگرد است.اگرچه امدادرسانی در جاسک رضایت‌بخش اما شهرستان بشاگرد علی‌الخصوص گافر و پارامون به امداد بیشتری نیازمند است چراکه تمامی مسیرهای مواصلاتی به این منطقه محروم مسدود است و مردم همچنان چشم‌انتظار یاری مسؤولانند.

البته امروز یک بالگرد سپاه به گافر اعزام شد و اقلام امدادی را به این منطقه رساند اما گستردگی گافر و پراکندگی روستاها طلب می‌کند امداد و کمک‌های مردمی بیشتری به سمت و سوی این منطقه ارسال شود.

300 پاسدار نیز از دو روز پیش در منطقه جاسک در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند و نیروهای بیشتری از فردا راهی مناطق روستایی جاسک می‌شوند تا به مردم در این زمینه کمک کنند.

 

 

سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریای سپاه به‌همراه سردار اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان ظهر امروز وارد جاسک و بشاگرد شدند که این موضوع شادی مردم منطقه و سیل‌زدگان را به‌همراه داشت.راه ارتباطی 18 روستای بخش گافر و پارامون بسته است/ مردم به اقلام غذایی نیاز دارند

حجت‌الاسلام حسین غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: راه 18 روستای منطقه گافر و پارامون از توابع شهرستان بشاگرد اکنون بسته است و به خودروهای سنگین بیشتری برای گشودن این راه نیاز است.

وی با بیان این که طغیان رودخانه جگین بیشترین خسارات به بخش گافر و پارامون در بشاگرد وارد کرده است، گفت: مردم روستاهای گافر به مواد غذایی و اقلام امدادی نظیر چادر، پتو، لوازم گرمایشی، آب، آرد، نان، تن ماهی، روغن و برنج نیاز دارند و باید این اقلام سریع‌تر به دست آنان برسد.

امام جمعه بشاگرد اضافه کرد: هنوز اقلام غذایی به 15 روستای گافر و پارامون نرسیده است و 17 روستا نیز هنوز برق ندارد اما ارتباط تلفن برقرار است.

حجت‌الاسلام حسین غلامی گفت: منطقه بشاگرد، کوهستانی است و از آن جا که سیل بسیاری از زندگی مردم را با خود برده است، لذا وسایل گرمایشی، لباس گرم و پتو از عمده‌ترین نیازهای مردم گافر و پارامون است که ساعتی قبل این نیازها را با فرمانده نیروی دریایی سپاه نیز در میان گذاشتم و اکنون اکیپ‌های در راه هستند تا بخشی از این امکانات را به مردم منطقه برسانند.

وی خواستار اختصاص اعتبار ویژه برای بهسازی و بازسازی منازل مردم آسیب دیده در این سیل شد و تصریح کرد: دام‌های زیادی در اثر سیل در این منطقه تلف شده‌اند و مردم جز همین دام‌ها و مزارع کشاورزی، راه معاش دیگری ندارند.


راه ارتباطی گافر همچنان مسدود است

حمید وطن‌‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: تمامى جاده‌هاى منتهى به گافر مسدود است.

وى به عدم همکارى راهدارى شهرستان بشاگرد با مسؤولان بخش گافر اشاره کرد و افزود: این منطقه سیل‌زده جهت بازگشایى راه‌ها به چند دستگاه لودر نیاز دارد که مسؤولان راهدارى شهرستان امروز و فردا مى‌کنند و با ما در این خصوص همکارى ندارند.

دهیار روستاى درنگ‌مدوى بخش گافر بشاگرد گفت: لوله مرکزى آب که از رودخانه جگین مى‌گذرد را سیل با خود برده است و این اتفاق سال‌هاست رخ مى‌دهد و فکری اساسی در این خصوص نمی‌شود و اداره آب شهرستان به ازاى پولى که از مردم مى‌گیرد خدمات ارائه نمى‌دهد.

وطن‌خواه افزود: بخشى از منازل مردم را آب گرفته است و تنها نیروهاى جهادى به کمک روستائیان آمده‌اند.

وى تصریح کرد: مشکل عمده مردم این روستا کمبود مواد غذایى است و شاید تنها فقط یک کیلو آرد در این روستا موجود باشد.


9 روستاى جاسک به «جزیره‌» تبدیل شده‌ است

محمد رادمهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: مهمترین نیاز مردم در این شرایط، اقلام و لوازم منزل است چراکه بسیارى از مایحتاج زندگى مردم را سیل از بین برده است.

وى با بیان اینکه منازل روستائیان به بازسازى نیاز دارد، افزود: هنوز تعدادى از روستاها آب و برق ندارند و تاکنون تنها برق ٢٠ روستا وصل شده است.

فرماندار شهرستان جاسک گفت: تلفن و اینترنت در بیشترین روستاها وصل است که امیدواریم تا یکى دو روز آینده این مشکل به‌طور کلى رفع شود.

 

 

رادمهر افزود: ٩ روستاى شهرستان جاسک جزیره‌اى شده‌اند و راه ارتباطى با آنها کاملأ قطع است.

وى ادامه داد: این روستاها بایستى ساماندهى شوند و باید به‌طور کامل جابجا شوند چراکه مطالبه خود مردم است که نیاز است کار کارشناسى و فنى در این زمینه صورت بگیرد و مکانى جدید براى آنها جانمایى تا بتوانیم به‌طور دائم این روستاها را به جاى دیگرى منتقل کنیم.

فرماندار جاسک به امدادرسانى ایده‌آل از سوى ستاد بحران استان، سپاه، ارتش و جمعیت هلال احمر اشاره کرد و افزود: مناطق صعب‌العبور توسط بالگردهاى نظامى و هلال احمر امدادرسانى شد.


راه ارتباطی روستای سدیج بازگشایی شد

رضا مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: تا پایان امروز ٢٠ روستاى شرق جاسک برق‌رسانى شد و در پی رفع مشکلات روستاهای دیگر شرق هرمزگان که گرفتار سیل شده‌اند نیز هستیم.

وى افزود: راه ارتباطى به‌صورت موقت تا روستاى سدیج باز است و از طریق اجراى پل موقت مسیر لیردف تا زرآباد سیستان و بلوچستان وصل شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: مشکلات زیرساخت در منطقه حل شده است و تلفن همراه در مسیر اصلى برقرار و مشکلى در این خصوص نداریم و ارتباطات به‌طور کامل در جریان است.

 
 

مدرس ادامه داد: امدادرسانى به روستاهایى که راه ارتباطى وجود دارد در حال انجام است و سپاه و ارتش نیز وارد این روستاها شده‌اند.

وى با اشاره به بازگشایى راه ارتباطى روستاى سدیج اضافه کرد: مرکز بحران سدیج است که با توجه به بازگشایى مسیر ارتباطى آن، اقلام‌هاى امدادى به این منطقه ارسال شد و تیم‌هاى جهادى در این روستا مستقر هستند.

معاون امور عمرانى استاندارى هرمزگان در ادامه عنوان داشت: ٧ سورتى پرواز به روستاى صعب‌العبور شمال جاسک جهت ارسال اقلام مورد نیاز مردم به این مناطق اعزام شد و یک پرواز هم اقلام امدادى را به گافر بشاگرد برد.


پوشش تلفن همراه در همه مناطق سیل‌زده هرمزگان برقرار شد

امیر یگانه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: پوشش ارتباطات تلفن همراه در تمامی مناطق سیل‌زده شرق هرمزگان از ساعتی پیش به حالت نرمال رسیده است.

وی که در منطقه سیل‌زده لیردف حضور دارد، افزود: با تلاش شبانه‌روزی اکیپ‌های عملیاتی مخابرات منطقه هرمزگان و همچنین اکیپ‌های شرکت زیرساخت، از صبح امروز 8 ایستگاه باقیمانده در شرقی‌ترین نقطه هرمزگان در لیردف و رأس المیدان نیز وصل شد و اکنون در سراسر مناطق سیل‌زده پوشش ارتباطی شبکه همراه برقرار است.

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان با بیان این که پایداری شبکه همراه در شرق هرمزگان در زمان وقوع سیل در بیش از 90 درصد نقاط سیل‌زده را شاهد بودیم، خاطرنشان کرد: قطعی‌های پراکنده‌ای ناشی از قطع برق و قطع فیبر نوری وجود داشت که آنها نیز به طور کامل از ساعتی قبل رفع شد و اکنون ارتباطات در تمامی مناطق سیل‌زده شرق هرمزگان برقرار است.

یگانه تصریح کرد: آمادگی خود را برای اعزام اکیپ‌های عملیاتی به استان سیستان و بلوچستان اعلام کرده‌ایم تا در صورت نیاز به مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان اعزام شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار