کد خبر: ۱۵۱۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مانور قدرت در تشییع شهید سلیمانی
نماینده ادوار مجلس گفت: حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد، ابرقدرتی آمریکا را بعد از بیش از نیم‌قرن فروریخت.

محمدکریم عابدی نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به حمله موشکی سپاه به پایگاه عین‌الاسد گفت: حمله موشکی سپاه به پایگاه عین‌الاسد هیمنه آمریکا را بعد از بیش از نیم‌قرن فروریخت.

وی افزود: پس از جنگ جهانی دوم تاکنون شرایط به گونه‌ای بود که هیچ کشوری جسارت شلیک کردن حتی یک تیر را به سمت پایگاه‌های آمریکایی نداشت، اما این حمله موشکی سپاه این هیمنه را فروریخت و این اقدام سپاه نقطه پایانی بر این قدرت پوشالی آمریکا بود. 

نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم به دلیل درگیر نبودن در جنگ قدرت اقتصادی را دراختیار داشت و همین قدرت اقتصادی پشتوانه‌ای برای قدرت نظامی این کشور و توسعه تکنولوژیکی آن شده بود، تا حدی که حتی کشورهای اروپایی هم توانایی عرض اندام در مقابل این کشور را نداشتند. 

عابدی خاطرنشان کرد: علاوه بر قدرت نظامی، اقتصادی و تکنولوژیکی در فضای فعلی هم در عرصه رسانه‌ای، آمریکا سعی دارد سلطه خود را بر جهان حفظ کند و در سایه همین فضاسازی رسانه‌ای است که ضعف‌ها و ناتوانایی‌های خود را پوشانده و می‌توان گفت قدرت خود را که به دلیل ضعف‌های زیاد به یک قدرت پوشالی تبدیل شده، حفظ کرده است. 

وی افزود: حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد پوشالی بودن این قدرت را به همگان ثابت کرد و نشان داد اینکه که توفق رسانه‌ای غرب سعی در القای قدرت آمریکا دارد، تنها تلاش برای پوشاندن نقاط ضعف و ناتوانی‌های آمریکاست و دیگر از آن قدرت و توفق اقتصادی و نظامی قبل خبری نیست. 

وی با اشاره به ترور حاج قاسم سلیمانی توسط آمریکا اظهار داشت: به دلیل ترس و وحشت آمریکا از اقدامات و توفیقات سردار شهید قاسم سلیمانی و ناتوانی آمریکایی‌ها برای مقابله با وی در میدان نبرد دست به ترور وی زدند، اما در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی و همرزمانش دیدیم که ملت ایران وحدت و یکپارچگی خود در این مراسم بار دیگر حمایت قاطع خود از نظام و آرمان‌های آن اعلام کردند. 

عابدی خاطرنشان کرد: می‌توان گفت که حضور مردم در مراسم تشییع سردار شهید سلیمانی یک مانور قدرت بود، به آمریکا ثابت کرد که با وجود مشکلات اقتصادی و ... مردم پای آرمان‌های اسلام و انقلاب ایستاده‌اند و تلاش‌های نفوذی‌های دشمن برای ایجاد رخنه و اختلاف بی‌اثر است. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار