کد خبر: ۱۵۱۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در نامه‌ای به سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، آمادگی، میل و اشتیاق حوزه هنری و جمع کثیری از هنرمندان بزرگ کشور برای ثبت، ضبط و تصویرگری فصل درخشان مقاومت ایران اسلامی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی طی نامه‌ای مجاهدت‌های فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آسمان و زمین را، الهام بخش مجاهدت‌های هنرمندان حق‌طلب عالم دانست.

متن این نامه چنین است:

بسم رب الشهداء و الصدیقین

هم‌رزم سیدالشهدای مقاومت، سردار پرافتخار سپاه اسلام، سردار امیرعلی حاجی‌زاده
فرمانده سرافراز نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سلام و احترام

تاریخ حماسی ایران، تنها تاریخ اسطوره‌های دست‌نیافتنی نیست که در زمانه‌ای یا افسانه‌ای کهن، نماد سلحشوری این مرز و بوم بوده‌اند؛ چرا که فصل زرین انقلاب اسلامی سرشار است از دلیری‌های جوانمردان رشید و سرداران شهیدی چون سلیمانی‌‌ها و تهرانی‌مقدم‌ها.

در بزنگاه تاریخی اخیر و در مقابله با جنایت بزرگ آمریکا در به شهادت رساندن مالک اشتر ولایت و سردار آسمانی مقاومت، سپاهیان تاریخ‌ساز ما، با در هم کوبیدن هیمنه‌ شیطان بزرگ، حماسه‌ای آفریدند که بی‌شک تاریخ مقاومت و تاریخ دنیا را به دو برهه‌ قبل و بعد از خود تقسیم می‌کند. این حماسه‌ سترگ، تنها فرازی از خط پرافتخار ایستادگی و سلحشوری ایثارگرانی همچون جناب‌عالی و همکاران گمنام‌تان در نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

همواره شاگردان مکتب امام خمینی کبیر و پیروان راستین راه عاشورای حسینی، مسیر تاریخ را عوض کرده‌اند و سرنوشت دنیا را بازنوشته‌اند و تاریخ آینده را نیز همانان خواهند نوشت. تاریخی که خط سرخ عاشورا را تا دروازه سبز ظهور، امتداد خواهد داد و شهیدان عزیز ما را همراه با امام موعودمان بازخواهد آورد.

اینجانب به نمایندگی از هنرمندان حوزه هنری که همواره افتخار روایت حماسه‌ها و شکوهمندی‌های ایران عزیز در نبرد با استکبار را داشته‌اند، و آن را در آیینه‌ هنر خود به‌خوبی بازنمایی کرده‌اند، آمادگی این نهاد انقلابی، میل و اشتیاق جمعی کثیر از هنرمندان بزرگ کشور را برای ثبت، ضبط و تصویرگری این فصل درخشان از مقاومت ایران اسلامی اعلام می‌کنم.

ضمن گرامی‌داشت یاد شهیدان عزیز سانحه‌ هوایی اخیر و ابراز همدردی با خانواده محترم آنان، حوادث سال‌ها و ماه‌های اخیر نشان داد تاریخ پرحماسه مقاومت از دلاوری‌های «سپاه پرافتخار قدس» تا دشمن‌شکنی‌های «دفاع موشکی ایران» باید هنرمندانه نگاشته و مستند شود تا در بزنگاه‌های تاریخی آینده، همچون مشعلی، راهنمای آیندگان بوده و هویت و کیان ایران اسلامی را گواه و حافظ باشد.

نوای بیدارگر و قدسی سید شهیدان اهل قلم و خون پاک صدها هنرمند فرزانه در جبهه‌های عشق و شهادت و شرف و عزت، در روزگار تهاجم بیگانگان بر این مرز و بوم، گواهی روشن بر این است که هنرمندان با‌شرف و هوشیار ایرانی در هنگامه نبرد، دوشادوش رزمندگان و حافظان نوامیس ملی و دینی این بوم کهن و ستایشگر ستارگان حقیقی انسانیت و شرافت هستند؛ هنرمندانی که در امتحان‌ها، آرمان‌های این مردم عزیز و امنیت آنان را به خوشایند بدخواهان و کینه‌توزان این دیار، نمی‌فروشند و هنر را ابزار کینه‌پراکنی و کیسه‌دوزی نمی‌انگارند. هنرمندان انقلاب اسلامی، هنرشان را با خون مطهر شهیدانی چون سردار سلیمانی صفا می‌دهند و در ادای دین به شما سلحشوران، در سنگر فرهنگ به مجاهده برمی‌خیزند و در گردنه‌های سخت از میدان نمی‌گریزند.

سردار رشید سپاه اسلام، مجاهدت‌های شما در آسمان و زمین، الهام بخش مجاهدت‌های هنرمندان حق‌طلب عالم خواهد بود. دعاگو و چشم انتظار فتوحات پی‌درپی شما و سپاهیان سرافراز اسلام تا فتح نهایی خواهیم بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار