کد خبر: ۱۵۱۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دفنس وان:
به رغم ادعای مقامات دفاعی آمریکا و رسانه های مختلف مبنی بر فقدان کشته و زخمی در حمله موشکی ایران به پایگاه «عین الأسد» عراق، تارنمای دفنس وان از ضربه مغزی دستکم ۱۱ نظامی آمریکا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تارنمای دفنس وان، در حمله موشکی اخیر ایران به پایگاه عین الأسد در استان الانبار عراق ۱۱ نیروی نظامی آمریکا مصدوم شدند که این نیروهای نظامی در هفته جاری به دلیل تجربه علائم ضربه مغزی تحت مداوا قرار گرفتند.

تارنمای دفنس وان به نقل از شماری از مقامات دفاعی و نظامی آمریکا گزارش داد که نزدیک به دوازده نیروی نظامی آمریکا در حمله موشکی هشتم ژانویه (هجدهم دی ماه) ایران به پایگاه هوایی عین الاسد صدمه دیده اند. در هفته جاری این مصدوم شدگان برای درمان به بیمارستان‌های نظامی آمریکا در کویت و شهر «لنداشتول» آلمان منتقل شدند.

این در حالی است که شماری از مقامات بلندپایه نظامی و دولتی آمریکا گفته بودند که حمله موشکی ایران هیچگونه تلفاتی نداشته است.

همچنین رسانه‌های خبری در گزارشهای خود از خسارات وارده بر این پایگاه و مصاحبه با پرسنل نظامی از عدم کشته و زخمی شدن نیروهای نظامی آمریکا در جریان حمله خبر دادند.

یک سخنگوی فرماندهی ارتش آمریکا در بغداد در بیانیه‌ای در روز ۱۶ ژانویه (۲۶ آبان) ادعا کرد: «همان‌طور که قبلاً گفته شد، با آنکه در حمله روز ۸ ژانویه از سوی ایران به پایگاه عین‌الاسد هیچ نظامی آمریکایی کشته نشد، چندین نفر به دلیل بروز علائم ضربه مغزی خفیف ناشی از انفجار تحت درمان قرار گرفته‌اند و وضعیت آنها هنوز در حال ارزیابی است».

یک مقام دیگر پنتاگون نیز در گفت‌وگو با دیفنس‌وان اعزام ۱۱ نظامی آمریکایی به خارج از عراق برای درمان را تأیید کرد. این مقام پنتاگون که اشاره‌ای به نام او نشده گفت: «بر اساس رویه‌های معمول، تمام پرسنلی که در مجاورت انفجار قرار می‌گیرند از لحاظ ضربه مغزی معاینه می‌شوند و در صورت لزوم تحت مراقبت‌های بیشتر قرار می‌گیرند. در حال حاضر، ۸ نفر به لنداشتول و سه نفر دیگر به کمپ عریفجان منتقل شده‌اند».

یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا هم گفته است که با گذشت یک هفته از آن حمله، هنوز برخی از نظامیان آمریکا علائم ابتلاء به ضربه مغزی را نشان می‌دهند.

این مقام آمریکایی مدعی شده است: «ما همین ۲۴ ساعت گذشته متوجه این مسئله شدیم!» وی گفت که امکان دارد به زودی اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار