کد خبر: ۱۵۱۶۶۹
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ملّت، دو هفته پرماجرا و پر افت و خیز را پشت سر گذاشته است و حالا زمان نتیجه‌گیری، جمع‌بندی و عبرت‌گیری از حوادث تلخ و شیرین این دوهفته است.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس ــ احد شیرزاد: ملّت، دو هفته پرماجرا و پر افت و خیز را پشت سر گذاشته است و حالا زمان نتیجه‌گیری، جمع‌بندی و عبرت‌گیری از حوادث تلخ و شیرین این دوهفته است. باید قرائتی صحیح و یکدست از آنچه در این دو هفته کردیم و بر سر ما آمد، وجود داشته باشد و همه پای آن را امضاء کنیم.

برای همین، مردم برای گوشِ جان سپردن به خطبه‌های آقا، راهی مصلی تهران شدند.

برای کسانی که مثل من، که هم نمازجمعه تاریخی 29 خرداد رهبر انقلاب را تجربه کرده بودند هم نمازهای باشکوه عیدفطر را به آقا اقتدا کرده بودند، واضح بود که امروز روز دیگری است و نوع حضور، متفاوت است. این را به‌محض خروج از متروی شهید بهشتی و ورود به محوطه مصلی می‌شد حس کرد. ازدحام جمعیت در همان ورودی مصلی، اتفاقی بود که در سال‌های اخیر کم‌تر دیده بودم.

تا قبل از رسیدن به گیت‌ها، موردی که توجه را جلب می‌کرد، پیرمردی بود که هم پرچم مرگ بر آمریکا را در دست داشت هم وِرد مرگ بر آمریکا از زبانش نمی‌افتاد.

 

در گوشه‌،گوشه مصلی، تصاویر حاج قاسم سلیمانی چشم را می‌نواخت. حال و هوای نمازگزاران نیز متأثر از شهادت حاج قاسم سلیمانی بود. تصاویر سردار مقاومت در دست نمازگزاران گواه این مدعا بود.

 

با اینکه قاتلان سردار مقاومت، سیلی سختی در عین‌الاسد دریافت کرده بودند، امّا بغض انتقام هنوز در گلوی مردم وجود دارد. سربندهای سرخ «یا منتقم» نمازگزاران، بس معنادار بود.

 

درهای مصلی ساعت 9 باز شده بود و با اینکه هنوز به ساعت 10 نرسیده بودیم، اعلام شد ظرفیت شبستان مصلی تکمیل شده و برای حضور در مراسم به‌سمت پشت‌بام مصلی حرکت کنید.

جمعیت زیادی در ورودی پشت‌بام مصلی منتظر عبور از بازرسی‌ها بودند. در لابه‌لای شعارهای مرگ بر آمریکا و دعا برای سلامتی رهبر انقلاب، شوخ‌طبعی یکی از سربازانی که بر بلندای داربست قرار داشت، لبخند را بر لب نمازگزاران نشاند. او که می‌خواست به نمازگزاران تذکر دهد تا وسایلی مانند چاقو را قبل از ورود به بازرسی، تحویل امانات دهند، گفت: «برادران سلاح‌ها را تحویل دهید»!

 

به پشت‌بام مصلی که وارد شدیم، تازه ابعاد سرمای استخوان‌سوز را حس کردیم. تصور اینکه باید سه چهارساعت را در چنین هوایی سپری کنیم، سخت بود، امّا خوب می‌دانستیم که اتفاقاتی خواهد افتاد که سردی هوا را تبدیل به گرما و حرارت می‌کند.

مراسم رسماً شروع شد. پس از تلاوت قرآن، بلافاصله‌ نوار یک سخنرانی پخش شد:

«شما آمریکایی‌ها چه غلطی در این منطقه کردید؟... یادتان رفته به ما پیغام می‌دادید که وساطت کنید تا مجاهدان مقاومت، سربازان ما را مورد حمله قرار ندهند؟ مگر یادتان رفته است که برای سربازان خود در عراق، پوشک بزرگ تهیه می‌کردید؟ حالا امروز کشور ما را تهدید می‌کنید؟».

حاج قاسم بود که داشت برای نمازگزاران سخن می‌گفت. او حالا برای این مردم، حرف‌های زیادی دارد و مردم هم خوب مشتاق شنیدن کلام سردار دلها. یاد تصنیف زیبای غلامرضا صنعتگر برای‌مان زنده می‌شود: «قاسم هنوز زنده‌ست، قاسم هنوز اینجاست ...».

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار