کد خبر: ۱۵۱۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اعتراض ایران
رئیس کمیته ملی المپیک طی نامه‌ای به شیخ احمد الفهد رئیس شورای المپیک آسیا اعتراض رسمی ایران به سلب امتیاز میزبانی نمایندگان باشگاه های فوتبال کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر سلب میزبانی از نمایندگان فوتبال ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک طی نامه‌ای اعتراض رسمی ایران را به رئیس OCA اعلام کرد.در متن نامه فوق آمده است:

جناب شیخ احمد الفهد الصباح
ریاست شورای المپیک آسیا

موضوع: تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص مسابقات لیگ فوتبال

ریاست محترم،
نظر شما را نسبت به تصمیم غیر منتظره اخیر کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص لغو برگزاری مسابقات لیگ قهرمانی کنفدراسیون فوتبال آسیا در تهران و برگزاری این مسابقات در کشور سوم، که مغایر با قوانین و مقررات مربوطه کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌باشد، جلب می‌نمایم.

این تصمیم یکطرفه و بدون مشورت با فدراسیون ملی فوتبال اتخاذ شده چراکه این فدراسیون می‌توانست عدم وجود مسائل و مشکل امنیتی برای سفر و شرکت تیم دیگر کشورها در مسابقات تهران و اینکه شرایط کاملاً تحت کنترل است، را تضمین نماید.

خواهشمند است با استفاده از روابط حسنه و جایگاه خود، به کنفدراسیون فوتبال آسیا توصیه نمائید تا در این تصمیم تجدیدنظر گردد تا حقوق باشگاه‌های ایرانی طبق منشور المپیک و اساسنامه فیفا و به دور از تبعیض، حفظ شود.

آخرین نکته حائز اهمیت، این است که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان و سایر مقامات ذیصلاح تضمین می‌نمایند که به هیچ وجه خطری وجود ندارد و تیم‌ها می‌توانند در امنیت به ایران سفر کنند.

حمایت و میانجی‌گری شما در این امر مهم، باعث کمال امتنان خواهد بود.

در انتظار دریافت بازخورد شما می‌باشیم، شخصاً مراتب ارادت خود را ابراز می‌نمایم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار