کد خبر: ۱۵۱۸۰۵
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نقش سوداگران در التهابات بازار مسکن
عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه مسکن چه بخواهیم و چه نخواهیم هنوز کالای سرمایه ای است گفت: قانون مالیات بر عایدی مسکن سرمایه‌گذاران را به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه تولید و ساخت مسکن ترغیب می کند.

مجید کیانپور در گفت و گو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه متأسفانه مسکن به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده گفت: این مسئله موجب هجوم سرمایه‌گذاران به بازار مسکن شده است، از این رو هر فردی که سرمایه‌ای را به دست می‌آورد، در اولین گام اقدام به خرید مسکن جدیدی می‌کند.

کیانپور با اشاره به اینکه مسکن باید از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود اظهار داشت: هر فردی که سرمایه‌ای به دست می‌آورد، در اولین گام اقدام به خرید مسکن جدیدی می‌کند سیاست‌ها باید به گونه‌ای باشد که سرمایه‌گذاران به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه تولید و ساخت مسکن ترغیب شوند و خرید مسکن جذابیت اقتصادی نداشته باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: بهترین راهکار برای تحقق این مسئله، تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه و مسکن است.

وی ادامه داد: یکی از عوامل تأثیرگذار و بروز تلاطم در بازار مسکن و افزایش قیمت ملک در دو سال گذشته فعالیت دلالان و سوداگران بازار مسکن بوده است چرا که این افراد با معاملات گسترده، درآمدهای هنگفتی را کسب می کنند و قانون مالیات بر عایدی سرمایه و مسکن می تواند از التهاب بازار مسکن کم کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار