کد خبر: ۱۵۱۸۱۱
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
درخواست فلسطین از دیوان کیفری
وزارت خارجه تشکیلات خودگردان در بیانیه‌ای از دیوان کیفری بین‌المللی درخواست کرد دادگاه‌های رژیم صهیونیستی را به عنوان اسلحه اشغالگری و ابزار تروریستی که علیه شهروندان فلسطینی استفاده می‌شود معرفی کند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد، از دیوان کیفری بین‌المللی درخواست کرده دادگاه‌های رژیم صهیونیستی را به عنوان «ابزار اشغالگری» در نظر بگیرد و قضات آن را به دلیل حکم‌هایی در حد جنایات جنگی محاکمه کند.

بر اساس گزارش «الشرق الاوسط»، در بیانیه وزارت خارجه تشکیلات خودگردان آمده است: از دیوان کیفری بین‌المللی درخواست کردیم که دادگاه‌های اسرائیلی را به عنوان اسلحه اشغالگری و ابزار تروریستی که علیه شهروندان فلسطینی استفاده می‌شود در نظر بگیرد.

در این بیانیه تأکید شده، طرح‌های مختلف رژیم صهیونیستی دنبال تغییر هویت عربی-اسلامی و مسیحی قدس است. حفاری‌های گسترده در بخش قدیمی قدس و زیر مسجدالاقصی منجر به تخلیه منازل فلسطینی‌ها شده است و روزهای اخیر این موضوع شدت گرفته است.

«عمر عوض الله» مسؤول پرونده سازمان‌های بین‌المللی در وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد: ما دادگاه‌های اسرائیلی را که غالبا به نفع اشغالگری، شهرک‌نشینان و علیه فلسطینی‌ها رأی می‌دهند ابزارهای اشغالگری می‌دانیم.

رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۶۷ قدس را که تحت حاکمیت اردن بود اشغالگر کرد و در اقدامی خلافی عرف و قانون بین‌المللی آن را ضمیمه فلسطین اشغالی کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار