کد خبر: ۱۵۱۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ارتش یمن
منابع نظامی در یمن خبر دادند که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ضمن مقابله با حملات نظامی در شرق پایتخت، بر ارتفاع راهبردی «جبل المنار» مسلط شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز چهارشنبه موفق شدند ضمن دفع حملات شبه‌نظامیان دولت «عبد ربه منصور هادی» در جبهه «نَهِم» در شرق پایتخت، بر ارتفاع مهم «جبل المنار» مسلط شوند. 

منابع خبری در یمن از جمله وبسایت «صیرة پست‌» گزارش کردند که ارتش یمن موفق شد نیروهای وابسته به دولت منصور هادی (رئیس جمهور مستعفی) را از جبل المنار عقب براند و بر آن مسلط شود. 

به گفته این منابع، شب گذشته نیروهای وابسته به هادی (و ائتلاف سعودی) زیر آتش شدید ارتش یمن قرار گرفتند تا جایی که ارتش موفق شد آنان را عقب براند و تسلط خود بر جبل المنار و همچنین جاده «مأرب - جوف» را تکمیل کند. 

نبرد جدید در جبهه شرق پایتخت (صنعاء) از اوایل هفته جاری آغاز شد زمانیکه نیروهای وابسته به دولت مستعفی و ائتلاف سعودی تلاش کردند با تشدید حملات در جبهه نهم بر ارتفاعات مشرف بر پایتخت مشرف شوند و از آنجا راه را برای پیشروی به سوی صنعاء‌ هموار کنند. 

ساعاتی پیش، وزارت دفاع دولت مستعفی یمن از شبه‌نظامیان خود خواسته بود با پیشروی  به سمت صنعاء، پایتخت را از کنترل نیروهای دولت نجات ملی خارج کنند (جزئیات بیشتر).

وبگاه خبری «المصدر اونلاین» یمن نزدیک به دولت مستعفی، امروز گزارش کرد که نیروهای «حوثی» موفق شده‌اند بعد از درگیری‌های شدید از «جبل جرشب» نفوذ کنند و خود را به منطقه «واغزة مجزر» برسانند تا بتوانند بر جاده «مأرب - الجوف» مسلط شوند.

المصدر توضیح داد که «نیروهای دولتی [هادی] در جبهه نهم (شرق صنعاء) بعد از مواجهه با آتش سنگین جنگجویان حوثی در چهار روز گذشته، عقب نشینی کردند. یک منبع نظامی گفت که  جنگجویان حوثی سه‌شنبه شب [دیشب/اول بهمن] بر ارتفاع راهبری المناره مسلط شدند». 

به ادعای این وبسایت خبری نزدیک به دولت هادی، جنگنده‌های ائتلاف سعودی در این نبرد مشارکت نداشته‌اند. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار