کد خبر: ۱۵۱۸۶۰
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
قانونگذار آمریکایی:
یک قانونگذار آمریکایی سخنان اخیر دونالد ترامپ در زمینه حمله به میراث‌ فرهنگی ایران را با هدف حذف تاریخ و بسط عقیده برتری سفیدپوستان دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک قانونگذار آمریکایی از توییت‌های رئیس جمهور این کشور در زمینه حمله به میراث فرهنگی ایران انتقاد کرد و آن را ناشی از عقاید وی درباره برتری سفیدپوستان دانست.

به نوشته شماره چهارنشبه وبگاه «بریت‌بارت» «آلکساندریا اوکاسیو کورتز» نماینده دموکرات کنگره آمریکا از شهر«نیویورک» در نشستی گفت که توییت‌های «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده مبنی بر هدف گرفتن مکان‌های فرهنگی ایران  تعمیم «سفید انگاری» اوست.

وی در این زمینه گفت: «در زمینه جنگ و توییت‌های ترامپ درباره حمله به مکان‌های فرهنگی ایران زیاد اندیشیده‌ام. این توییت‌ها به معنی واقعی کلمه است و در حقیقت نشان می‌دهد که این اعمال نه تنها در جامعه ما اثر می‌گذارد، بلکه تعمیم سفیدبرتر انگاری به هدف حذف تاریخ و از بین بردن درک و فهم ماست.»

دونالد ترامپ در کش‌ و قوس تشدید تنش با ایران در پیامی توییتی نوشت: «در صورتی‌که ایران به هر آمریکایی یا منافع آمریکا حمله کند، آمریکا ۵۲ مکان در داخل ایران حمله خواهد کرد که برخی بسیار سطح عالی و مهم برای ایران و فرهنگ ایران است.»

در پی این تهدیدات ترامپ، ایران اعلام کرد که زیربار هیچ تهدید یا ارعابی نخواهد رفت و قاطعانه آماده پاسخ‌گویی است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار