کد خبر: ۱۵۲۰۰۸
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
انتقاد شدید نامزد دموکرات
نامزد موکرات انتخابات آمریکا با انتقاد از تلاش ترامپ برای کم اهمیت جلوه دادن آسیبهای مغزی نظامیان آمریکایی در حمله ایران به عین الاسد تاکید کرد، این آسیب‌ها می‌تواند کل زندگی فرد را با مشکل مواجه کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «پت بوته‌جج» نامزد دموکراتها در انتخابات درون حزبی ریاست جمهوری آمریکا شدیدا از تلاش «دونالد ترامپ» برای کم اهمیت جلوه دادن آسیبهای مغزی نظامیان آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد در عراق انتقاد کرد. 

در حالی که ترامپ بعد از هدف قرار گرفتن پایگاه «عین الأسد» در پاسخ موشکی ایران مدعی شده بود هیچ‌یک از نظامیان آمریکایی مستقر در این پایگاه آسیب ندیده‌اند، پنتاگون چند روز پیش اذعان کرد که بر اثر این حمله موشکی دستکم ۳۴ نظامی آمریکایی دچار «ضربه مغزی خفیف» شده و به مراکز درمانی خارج از عراق انتقال یافته‌اند.

ترامپ بعد از افشای این اطلاعات، مدعی شد که این مصدومیت چندان جدی نیست و چیزی شبیه به یک «سردرد» ساده است.

بوته جج که قبلا به عنوان افسر رزرو نیروی دریایی آمریکا در افغانستان خدمت کرده است با انتقاد شدید از اظهارات رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که آسیبهای مغزی می‌تواند به طوربالقوه برای فرد تا آخر زندگی مشکلات پیچیده‌ای ایجاد کند.

وی در مصاحبه با برنامه Face the Nation شبکه سی بی اس توضیح داد، آسیبهای مغزی تهدید کننده زندگی فرد هستند، نه تنها در زمان آسیب دیدن، بلکه برای همه زندگی فرد. این آسیبها کاملا می‌تواند فردی که به این کشور خدمت کرده است را ناتوان کند. 

 بوته جج با طعنه به ترامپ گفت: برای رئیس جمهوری که چنین فداکاریهایی را کوچک می‌شمارد و کسی که از خدمت کردن به ارتش آمریکا فرار کرده است غیرممکن است که بتواند تجربه این سربازان را درک کند.

پیش از این منابع آمریکایی گفته بودند که ترامپ در زمان جنگ ویتنام با استفاده از مدارک پزشکی از خدمت سربازی در رفته است.

طی روزهای گذشته و با اعتراف وزارت دفاع آمریکا به مجروح شدن حاقل 34 نفر در حمله موشکی ایران به عین الاسد، انتقادها از ترامپ به خاطر پنهانکاری در این زمینه شدیدا افزایش یافته است. 

«برنی سندرز» و «الیزابت وارن» از دیگر نامزدهای انتخابات نیز شدیدا از کاخ سفید به خاطر این موضوع انتقاد کردند.

گروه موسوم به «کهنه‌سربازان جنگ‌های خارجی» آمریکا که از نظامیان شرکت‌کننده در عملیات‌های خارجی پنتاگون تشکیل شده، هم روز شنبه با صدور بیانیه‌ای از تلاش رئیس‌جمهور آمریکا برای بی‌اهمیت نشان دادن مصدومیت نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه «عین الأسد» انتقاد کردند.

در بیانیه کهنه‌سربازان در انتقاد از این موضع‌گیری ترامپ عنوان شده است که این گروه نمی‌تواند در برابر تلاش برای بی‌اهمیت نشان دادن این مصدومیت بیکار بماند.

این گروه با بیان اینکه نباید این مصدومیت را دستکم گرفت، اشاره کرده است که صدمات به وجود آمده، می‌تواند عوارض کوتاه‌مدت و بلندمدت زیادی از جمله از دست دادن حافظه را به همراه داشته باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار