کد خبر: ۱۵۲۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مقام آمریکایی:
یک مقام ارشد امریکایی به اقداماتی جهت عادی سازی روابط تل آویو با برخی کشورهای عرب همچون انجام توافق‌های غیرنظامی اعراب با اسرائیل اشاره کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد کاخ سفید روز یکشنبه تلاش‌های واشنگتن برای عادی‌سازی روابط میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی را تشریح کرد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» این مقام ارشد آمریکایی که به هویت وی اشاره‌ای نشده، در این زمینه گفت: «در حال نزدیک‌تر شدن به عادی سازی روابط هستیم.»

این مقام آمریکایی به انجام توافق‌های غیرنظامی اعراب با اسرائیل، پرواز مستقیم بین اسرائیل و کشورهای عربی و امکان سفر مقامات اسرائیلی برای شرکت در مراسم کشورهای عربی به عنوان سه اقدام در دست کار اشاره کرد و گفت: «ما در پشت صحنه برای مهیا کردن آن تلاش می‌کنیم.»

هفته گذشته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در حالی از طرح سازش تحمیلی خود به فلسطینی‌ها رونمایی کرد که سفرای امارات عربی متحده، بحرین و عمان هم در مراسم حضور داشتنمد. 

وزیر خارجه بحرین اخیرا در مصاحبه با رسانه‌های رژیم صهیونیستی به صراحت گفته است که منامه به دنبال عادی‌سازی روابط با تل‌آویو است.  (جزئیات بیشتر)

به نوشته جروزالم پست، این مقام آمریکایی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به طرح معامله قرن و عدم جایگزینی آن با عادی‌سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی گفت: «این یک مسیر جدا است که تیمی در حال فعالیت بر آن است. بعد از انتشار این طرح، شاهد واکنش‌‌هایی در جهان عرب بودیم که بسیار میانه‌رو بود و بسیاری از سران عرب آماده انجام آن بودند. بعد از مخالفت ترکیه و ایران با آن طرح مخالفت کردند، مردم در جهان عرب متوجه  اختلافات موجود شدند.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار