کد خبر: ۱۵۲۷۲۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی با تاکید بر اینکه نماینده مجلس نباید خود، اهل فساد مالی باشد، گفت: نماینده باید فتنه‌ستیز، انحراف‌ستیز، فسادستیز و شفاف باشد.

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس درباره انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و وظیفه مردم در این باره اظهار داشت:‌ مردم باید محکم پای انتخابات بیایند و همه بدانند که این حضور گسترده، مشت محکم بر دهان استکبار جهانی و آمریکایی‌ها است.

وی با اشاره به انتخابات هفته آینده مجلس و مردم ایران گفت:‌ باید در انتخاب‌ نمایندگان خود دقت کرده و انتخاب صحیحی را داشته باشیم. 

افتضاح است بعد از چهار سال 90 نماینده مجلس به دلیل پرونده مالی رد صلاحیت شوند

دبیرکل جبهه پایداری تصریح کرد: نباید ما شاهد مجلسی باشیم که بعد از 4 سال بگویند 90 نفر از نمایندگان رد صلاحیت شده‌ و پرونده مالی دارند که خیلی افتضاح است. 

 درباره شاخص‌های نمایندگان مجلس اظهار داشت: نماینده مجلس باید فتنه‌ستیز، انحراف‌ستیز، فسادستیز بوده و شفاف باشد.

وی با بیان اینکه فتنه‌ها نظام اسلامی را خراب می‌کند، افزود: وکیل مردم در مجلس نباید اهل فساد مالی باشد و باید در زمینه شفافیت مالی، شفافیت اقتصادی و شفافیت سیاسی پیش‌قدم باشد. ضمن اینکه باید رأی نمایندگان در پارلمان مشخص بوده و درباره آن پاسخ دهد.

تنها شاخصه جوان بودن ملاک نیست

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی تصریح کرد:‌ اگر آرای نمایندگان شفاف باشد مردم متوجه خواهند شد که نماینده‌ آنها اهل زدو بند است؟ اهل فریب است یا خیر؟ 

آقاتهرانی گفت: نماینده مجلس باید ولایتمدار، کارآمد و پرکار باشد. ضمن اینکه اگر این نماینده جوان، کارآمد و فهیم باشد بسیار مهم است لذا تنها شاخصه جوان بودن ملاک نیست. ضمن اینکه اگر آن نماینده هم پیر و کارآمد باشد مشکلی ندارد به شرطی که متخصص و مجرب باشد.

وی اظهار امیدواری کرد که مردم در 2 اسفندماه پای صندوق‌های رأی حاضر شده و رأی گسترده‌ای به نظام مقدس جمهوری اسلامی بدهند.

مجلس یازدهم به مراتب باید بهتر از مجلس قبلی باشد

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی تصریح کرد: مجلس یازدهم باید به مراتب نسبت به مجالس قبلی بهتر باشد.

آقاتهرانی با تأکید بر آنکه هر قدر مجلس قوی باشد دولت هم قوی خواهد شد ولی اگر دولت ضعیف بود مجلس می‌تواند آن را به خط کند، در حالی  که اگر مجلس ضعیف باشد و با دولت زدوبند کرده و معامله کند مردم دچار مشکل و معضل خواهند شد و برهمین اساس کمرشان زیر بار اقتصاد و مشکلات خرد خواهد شد.

ضعف دولت به دلیل ضعف مجلس است 

وی افزود: اگر مردم نماینده مجلسی داشته باشند که در برابر سوءعملکرد و سوءتدبیر ایستادگی کرده و حق مردم را مطالبه کند هیچ‌گاه دولت نمی‌تواند هر کاری که دلش خواست انجام دهد.

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: ضعف دولت ما به دلیل ضعف مجلس ما است ضمن اینکه ضعف مجلس ما هم به عدم رأی دهی مناسب مردم بازمی‌‌گردد، از این رو رأی‌ مردم در 2 اسفند بسیار مهم است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار