کد خبر: ۱۵۲۷۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
به‌فاصله 7 روز تا انتخابات مجلس، تلاش رسانه‌های بیگانه برای دلسرد کردن مردم برای حضور پای صندوق‌های رأی نیز شدّت یافته است.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: 7 روز مانده تا 2 اسفند 98، موعد برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ورقی دیگر از روزهای سرنوشت‌سازِ  منتهی به انتخابات کنار زده شد و تبلیغات انتخابات رسماً آغاز شد.

در این میان، تلاش  رسانه‌های بیگانه برای دلسرد کردن مردم برای حضور پای صندوق‌های رأی نیز شدّت یافته است.

رهبر معظّم انقلاب در سخنرانی روز نخست سال 96 یک بار دیگر اهمیت انتخابات را مورد اشاره قرار می‌دهند و می‌فرمایند:

«برادران و خواهران عزیز! انتخابات در کشور ما بسیار مهم است، نه­‌فقط انتخاب ریاست جمهوری؛ انتخابات مجلس هم همین‌جور است، انتخابات شوراها هم همین‌جور است. انتخابات یکی از دو رکن مردم‌سالاری دینی است. مردم‌سالاری دینی روی دو ستون ایستاده است؛ یکی از این دو ستون رأی مردم است، انتخابات است. ما به برکت انتخابات به دنیا فخر می‌فروشیم. دشمنان برای کوبیدن ملّت ایران و جمهوری اسلامی انتخابات ما را ندیده می‌گیرند و متّهم می‌کنند. این نشان می‌دهد انتخابات خیلی مهم است».

به گزارش فارس وقتی حضّار در واکنش به این قسمت از سخنان رهبر انقلاب، فریاد هیهات منّا الذّلّه سر دادند، ایشان اینطور واکنش نشان دادند:

«توجّه کنید! اینجا اگر لازم است هیهات بگویید، بگویید هیهات از عدم انتخابات».

رهبر انقلاب در ادامه فرمودند:

«انتخابات بسیار مهم است. مایه‌ عزّت ملّی است؛ مایه‌ی تقویت ملّت ایران است؛ مایه‌ی آبروی ملّت ایران است. البتّه در باب انتخابات ان‌شاءالله من باز هم صحبت خواهم کرد؛ آنچه امروز در[باره­‌ی] مسئله‌ی انتخابات عرض میکنم این است که این یک پدیده‌ی اقتدارآفرین است؛ مردم دنیا، صاحب­‌نظران دنیا در مقابل فکر مردم­‌سالاری دینی که در دنیا مطرح شد، مجذوب شدند. در مقابل مکاتب گوناگون مثل لیبرالیسم و کمونیسم و فاشیسم و امثال اینها، امام بزرگوار مردم‌سالاری دینی را که همان جمهوری اسلامی است، وارد میدان کرد و ملّتها را و خواص را در همه‌ی امکنه­‌ی عالم، در همه‌ی کشورهای دنیا مجذوب خود کرد. این مردم­‌سالاری دینی متّکی است به انتخابات و باید در انتخابات واقعاً ملّت ایران بدرخشد».


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بار دیگر، تأکید همیشگی‌شان مبنی بر حضور پرشور در انتخابات را مورد اشاره قرار دادند و فرمودند:

«آنچه من عرض میکنم و در درجه‌ی اوّل برای این حقیر مهم است، شرکت عمومی در انتخابات است و [اینکه] همه‌ی آحادی که میتوانند رأی بدهند و مشمول قانونند وارد انتخابات بشوند و انتخابات را پُرشور کنند؛ این اوّلین خواسته و مهم­ترین خواسته‌ی ما است».
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار