کد خبر: ۱۵۲۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مسکو:
وزارت دفاع روسیه روزجمعه اعلام کرد که اظهارات غیرمسئولانه ترکیه درباره گلوله‌باران ارتش ترکیه، تنش‌ها را افزایش می‌دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه عصر روز جمعه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که اظهارات غیرمسئولانه ترکیه درباره گلوله‌باران ارتش سوریه، تنش‌ها را افزایش می‌دهد.

روز جمعه ارتش ترکیه مدعی شد که در گلوله‌باران مواضع ارتش سوریه، 63 نفر را خنثی کرده است. (ارتش ترکیه زمانی از عبارت خنثی کردن استفاده می‌کند که نیروهای طرف مقابل دستگیر یا کشته باشد.»

در ادامه بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: «اظهارات ترکیه درباره وقوع تلفات در ارتش سوریه در ادلب صحیح نمی باشد.»

به گزارش اسپوتنیک،‌ وزارت خارجه روسیه نیز روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای گفت: «از نظر ما، استفاده از حوادث غمبار با هدف کسب امتیازهای سیاسی در داخل [ترکیه]، غیرقابل قبول است».

وزارت خارجه روسیه سپس از نمایندگان و مسئولان ترکیه‌ای خواست قویاً از چنین «اظهارات تحریک‌آمیزی که، به هیچ‌وجه کمکی به مذاکرات سازنده میان دو کشور بر سر موضوع راهکار سوریه نمی‌کنند»، اجتناب نمایند.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز در این باره توضیح داد: «باید توجه داشت که تمام مناطق کاهش تنش در سوریه، به عنوان ابزار موقت تشکیل شده‌اند که نباید به هیچ طریق مانع حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور شوند، همچنین مبارزه با تروریست‌های شناخته‌شده از سوی سازمان ملل را نیز متوقف نکند».

پیشتر وزارت دفاع روسیه با انتقاد از عدم پایبندی ترکیه به تعهدات خود ذیل توافق سوچی در مورد ادلب، ترکیه را مسبب وخامت اوضاع در این استان سوری معرفی کرد.
برچسب ها: ترکیه ، سوریه ، روسیه ، مسکو
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار