کد خبر: ۱۵۲۸۳۰
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه دانشگاه نسل سوم در چرخه اقتصاد نقش محوری را بازی می کند، گفت: اگر دانشگاه ها در گام دوم انقلاب وارد حوزه فناوری شوند یک ارزش افزوده برای اقتصاد کشور به حساب می آید چرا که نوآوری عامل رسیدن به تکنولوژی است.

سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه حرکت به سمت نوآوری عامل رسیدن به تکنولوژی است، گفت: مهم ترین موضوع در پیشرفت علم و فناوری در مراکز علمی و دانشگاه ها نقش محوری است که آنها باید در تولید تکنولوژی ایفا کنند چراکه تنها مهارت داشتن جوانان دانشجو و فارغ التحصل به معنای کارآفرین بودن نیست بلکه باید نیروی انسانی متخصص و نخبه دانشگاهی مولد در علم و فناوری باشند.

* رشد آموزش عالی در حوزه علوم، فناوری و  تحقیقات 

وی افزود: در ابتدای انقلاب اسلامی جامعه ما برای استخدام حتی یک کارشناس هم خلاء وجود داشت اما امروز آموزش عالی در حوزه علوم ، فناوری و  تحقیقات رشد چشمگیری داشته است که در سال های اخیر منجر به دستاورد های زیادی شده و تولید علم را افزایش داده است.


* رشد علمی با 24 میلیون دانشجو بعد از انقلاب اسلامی

معتمدی تصریح کرد: در اوایل انقلاب عمدتا کشور دارای 70 هزار دانشجو آن هم در مقطع کارشناسی بود اما با گذشت سال های متمادی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز راه اندازی شد و امروز شاهد 24 میلیون دانشجو هستیم که از کیفیت علمی مناسبی برخوردار هستند که همه این مسائل نشان از رشد علم و فناوری دارد.

* بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان دستورالعمل پیشرفت کشوراست

وی ادامه داد: تمامی مراکز علمی، دانشگاه ها و پژوهشگاه ها باید در گام دوم انقلاب با توجه به بیانیه مقام معظم رهبری و توصیه های 7 گانه ایشان فعالیت خود را انجام دهد چرا که این بیانیه به عنوان دستورالعمل پیشرفت کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است زیرا تنها راه مبارزه با دشمنان انقلاب اسلامی رشد علم و فناوری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار