کد خبر: ۱۵۲۸۴۶
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نیروهای ارتش سوریه موفق شدند دو روستای دیگر را در غرب استان حلب و در مسیر جاده حلب-ادلب که یکی از آن دو از مقرهای مهم النصره بود، آزاد کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای ارتش سوریه در ادامه پیشروی خود در غرب حلب، روز جمعه روستای «اورم الصغری» را آزاد کردند و ساعاتی بعد موفق شدند «اورم الکبری» را نیز تحت کنترل خود در بیاورند. 

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به مخالفان- گزارش کرد که «نیروهای نظام و نیروهای مسلح وابسته به آن، موفق شدند شهرک اورم الکبری در غرب استان حلب را بعد از حملات هوایی و توپخانه‌ای شدید، تحت کنترل خود بگیرند».

دیدبان اواخر جمعه‌شب گزارش کرد که درگیری‌های شدید در محور جمعیة الرضوان و جمعیة المناهل و محور کفر تعال در غرب استان حلب هنوز ادامه دارد.

خبرگزاری سوریه (سانا) نیز جمعه شب گزارش کرد که یگان‌های ارتش روز پنجشنبه پس از آزادسازی روستای کفرجوم و دو منطقه جمعیة المهندسین اولی و الثانی (در جنوب اوروم الصغری)، عملیات خود علیه تروریست‌های جبهه النصره و دیگر گروه‌های تروریستی متحد آن در چند محور به سمت روستای أورم الصغری واقع در غرب جاده بین‌المللی حلب-دمشق را ادامه داده و مقرهای تروریست‌ها و استحکامات آن‌ها را هدف آتش‌بار خود قرار دادند.


موقعیت اوروم الصغری

 

همزمان با آن یگان‌های ارتش سوریه همچنان به پاکسازی منطقه الراشدین-۴ از تروریست‌ها و مین‌های کار گذاشته شده در این منطقه ادامه داده و شبکه‌ای از تونل‌های مجهز به دستگاه‌های تهویه و نیز استحکامات تروریست‌ها به همراه مقادیری اسلحه و مهمات از جمله خمپاره و گلوله‌های متنوع دست یافتند.

همچنین تعدادی از مین‌ها و بمب‌های دست‌سازی که تروریست‌ها برای جلوگیری از پیشروی یگان‌های ارتش کار گذاشته بودند، کشف و خنثی شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار