کد خبر: ۱۵۲۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
روایتی از سلام بر وحی
تازه‌ترین اثر داستانی سیدمهدی شجاعی با عنوان «سلام بر وحی» از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، تازه‌ترین اثر داستانی سیدمهدی شجاعی برای مخاطبان نوجوان با عنوان «سلام بر وحی» روانه بازار کتاب شد.

این اثر داستانی برگرفته از روایتی داستانی درباره پیامبر و خاندانش که منشأ ظهور آیاتی از قرآن مجید می‌شود.

داستان به ماجرای بیماری حسنین (ع) و نظر حضرت‌علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و حسنین (ع) برای بهبودی باز می‌گردد. این خانواده سه روز روزه داری می‌کنند و در پایان هر روز مختصر افطار خود را نیز به مسکینی می‌بخشند و پس از روز سوم به دیدار پیامبر (ص) نائل می‌شوند و جبرئیل امین از جانب پروردگار بر آنها نازل شده و آیاتی از جانب خداوند بر پیامبر نازل می‌شود که در آن، این جمع «خوبان روزگار» معرفی می‌شوند و وعده حفاظت آنها از آسیب و جایگاه رفیع آنها در بهشت به آنها یادآوری می‌شود.

شجاعی در این اثر داستانی خود با شناخت دقیق و درست از مخاطب روایت، با بیانی ساده و روان و استفاده از تصاویر روایی و جملات مالوف برای گروه سنی هدف، این واقعه تاریخی را بازآفرینی می‌کند و مخاطبش را مقابل قصه‌ای لطیف و آسمانی قرار می‌دهد.

این اثر با تصویرگری‌هایی ویژه از فرهاد جمشیدی نیز همراه شده است. وی دارای مدرک درجه یک هنری است و تصویرگری بیش از چهارصد عنوان کتاب و حضور در بیش از بیست نمایشگاه گروهی و انفرادی را در کارنامه کاری خود دارد.

جمشیدی با این باور که تصویرگری مستند تاریخی، بیش از هر چیز به اشراف و تسلط فرامتنی نیاز دارد، با مطالعه ابزار، پوشش و بناها در دوره تاریخی روایت این کتاب، به تصویرگری بسیار زیبایی درباره این کتاب نائل شده است که آمیزه‌ای از تخیل و پایبندی به تاریخ است.

کتاب نیستان این اثر را با جلد سخت و قیمت هزار تومان منتشر کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار