کد خبر: ۱۵۳۰۱۶
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
پنتاگون
گزارشی جدید از دفتر بازرسی کل وزارت دفاع آمریکا فاش می‌کند سرنوشت ۷۱۵ میلیون دلار سلاحی که آمریکا به سوریه ارسال کرده مشخص نیست.

به گزارش گروه بین‌المل خبرگزاری فارس، یک گزارش جدید پنتاگون فاش کرده نیروهای آمریکایی قادر نبوده‌اند سرنوشت صدها هزار میلیون دلار سلاح که این کشور برای متحدانش در سوریه ارسال کرده را مشخص کنند.

در گزارشی که دفتر بازرسی کل وزارت دفاع آمریکا سه‌شنبه منتشر کرده تصریح شده مقام‌های ائتلاف اصطلاحاً ضد داعش آمریکا در تعیین سرنوشت ۷۱۵ میلیون دلار از تسلیحات ارسال شده برای نیروهای سوری در حال مبارزه با داعش موفق نبوده‌اند.

در گزارش این نهاد آمریکایی همچنین خاطرنشان شده که هزاران سلاح هم در معرض مفقودی یا سرقت قرار گرفته‌اند.

دفتر بازرسی کل پنتاگون گفته نزدیک به ۴۱۰۰ قبضه سلاح، از جمله نارنجک‌انداز و مسلسل به نحو نامناسبی داخل کانتینرهای انتقال فلزات ذخیره‌ شده‌اند که برای این سلاح‌های آسیب‌زا بوده‌اند.

در این گزارش، اشاره‌ای به اینکه آیا سلاح‌های ارسال‌شده برای متحدان آمریکا به دست گروه‌های تروریستی افتاده یا خیر اظهارنظر نشده است.

دولت آمریکا بعد از آغاز ناآرامی‌های سوریه در سال ۲۰۱۱ اقدام به ارسال سلاح برای معارضان سوری در حال مبارزه با دولت «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه کرده است.

گزارش‌های متعددی که پیش از این منتشر شده‌اند نشان می‌دهند بعضی از سلاح‌های آمریکا به دستان گروه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده افتاده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار