کد خبر: ۱۵۳۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یک مقام مسوول در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هرگونه تصمیم در مورد تعطیلی فعالیت دانشگاه‌ها براساس شرایط روز، نظرات فنی دانشگاه علوم پزشکی و تایید شورای تامین اتخاذ خواهد شد.

علیرضا عبداللهی نژاد مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: وزارت علوم در تعطیلی دانشگاه‌ها پیرو تصمیمات وزارت بهداشت است.

وی ادامه داد: وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم مرجع تخصصی برای تشخیص بیماری ها را در اختیار ندارند و وزارت بهداشت وظیفه تشخیص یا شناسایی میزان شروع آلودگی را برعهده دارد و در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌کند.

عبداللهی نژاد تاکید کرد: از این رو وزارت علوم تابع تصمیمات و نظر وزارت بهداشت در تعطیلی دانشگاه ها است.

 مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: وزارت علوم بخشنامه ۲۱ بندی به دانشگاه‌ها ابلاغ کرده که در آن توصیه های مراقبتی، بهداشتی و خدماتی و اقدامات وزارت علوم را تشریح کرده است.

*مرجع تصمیم‌گیری برای تعطیلی دانشگاه‌ها


وی گفت: در بندی از این بخشنامه گفته شده که هر گونه تعطیلی، تعطیل موقت یا تعویق کلاس‌های درسی و واحدهای آموزشی منوط به نظر مرجع تخصصی است که همان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است؛ همچنین در شهرها و استان ها هم نظر دانشگاه علوم پزشکی و شورای تامین ملاک است؛ زیرا بر اساس قانون وزارت علوم اختیار تعطیلی ندارد.

وی ادامه داد: همچنان که در این مورد خاص (ویروس کرونا) ذیصلاح برای تشخیص بیماری نیستیم.

به گزارش فارس، در این یک بند از دستورالعمل وزارت علوم به دانشگاه‌ها تاکید شده است که «اتخاذ هرگونه تصمیم در مورد تعطیلی فعالیت موسسه براساس شرایط روز، نظرات فنی دانشگاه علوم پزشکی و نیز تایید شورای تامین خواهد بود.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار