کد خبر: ۱۵۳۵۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وال‌استریت‌ژورنال:
یک روزنامه آمریکایی از دستگیری برادر شاه سعودی و ولی‌عهد سابق این کشور در عربستان خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال بامداد شنبه (هفدهم اسفند) گزارش داد که  مقامات سعودی شاهزاده «احمد بن عبدالعزیز» برادر شاه سعودی و «محمد بن نایف» ولی‌عهد سابق را بازداشت کرده‌اند.

بر اساس گزارش این روزنامه، اتهام این دو مقام سعودی خیانت عنوان شده است.

روزنامه نیویورک تایمز نیز گزارش داد که «نواف بن نایف» برادر کوچک‌تر محمد بن نایف نیز در میان بازداشتی‌هاست.

این بازداشت‌ها صبح جمعه انجام شده که طی آن محافظان کاخ پادشاهی که صورت‌بند و لباس‌های سیاه بر تن داشتند به محل اقامت این شاهزادگان رفته و پس از بازداشت آنها اقدام به گشتن محل اقامتشان کردند.

احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف از مهم‌ترین رقیبان «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی برای رسیدن به قدرت به شمار می آیند که روز جمعه هر دوی آنها بازداشت شدند.

بلومبرگ نیز گزارش داد که شاهزاده احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف زمانی که هر دو در سفری زمینی با یکدیگر بودند بازداشت شدند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف به «خیانت بزرگ» متهم شده و در یک اردوگاه نظامی صحرایی در بازداشت هستند.

بازداشت این دو شاهزاده برجسته در زمانی صورت می‌گیرد که بن سلمان طی روزهای اخیر تصمیمات یکجانبه بی‌سابقه‌ای اتخاذ کرده و زیارت و طواف کعبه را با توجه به انتشار ویروس کرونا متوقف کرده که این اقدام در تاریخ اسلام سابقه نداشته است.

از سوی دیگر، اقدامات اقتصادی بن سلمان تا کنون پیشرفت‌های ناچیزی داشته و نگرانی‌ها از تاثیر انتشار ویروس کرونا بر قیمت‌های نفت سبب شده تا در آمد عربستان نیز به شدت تحت تاثیر قرار بگیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار