کد خبر: ۱۵۳۹۰۱
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سازوکار هنوز مشخص نیست
عضو کمیته بین المللی المپیک تاکید کرد که بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به تعویق می‌افتد و حتی امکان دارد در سال ۲۰۲۱ برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، تعداد زیادی از رویدادهای ورزشی در دنیا به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شده و یا به تعویق افتاده است. حالا و با تداوم این شرایط به نظر می‌رسد بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو هم به این رویدادها اضافه شود.

کشور کانادا اعلام کرده ریسک حضور در المپیک را نمی‌پذیرد و قطعاً در تابستان امسال در المپیک شرکت نمی‌کند. کمیته المپیک استرالیا هم تاکید کرد خواهان تعویق بازی‌ها تا سال ۲۰۲۱ است و ورزشکارانش را به المپیک ۲۰۲۰ توکیو نمی‌فرستد.

روز یکشنبه روزنامه «AS» اسپانیا تاکید کرد که المپیک به تعویق می‌افتد. ژاپنی‌ها خیلی زود به این خبر واکنش نشان دادند. «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن روز دوشنبه برای نخستین بار گفت که ممکن است بازی‌های المپیک به تعویق بیافتد.

  • همچنین «یوشیرو موری» رئیس المپیک ۲۰۲۰ توکیو در یک نشست خبری تاکید کرد که مسئولان برگزاری تعویق مسابقات المپیک را به عنوان یکی از سناریوها و راهکارهای پیش رو طی چهار هفته آینده بررسی می‌کنند اما المپیک قطعاً لغو نخواهد شد.

این در حالی است که «دیک پوند» عضو کمیته بین المللی المپیک (IOC) هم خبر از تعویق بازی‌های المپیک می‌دهد. پوند در گفتگو با روزنامه «USA Today» گفت: بر اساس اطلاعاتی که کمیته بین المللی المپیک دارد، تعویق بازی‌های المپیک تصمیم گیری شده است. سازوکارهای پیش رو هنوز تعیین نشده اما چیزی که من می دانم این است که بازی‌ها در تاریخ ۲۴ جولای (سوم مرداد) آغاز نخواهد شد.»

این روزنامه برای بررسی بیشتر ادعای دیک پوند با کمیته بین المللی المپیک هم گفتگو کرده است. IOC درباره اینکه آیا صحبت‌های دیک موضع رسمی کمیته بین المللی المپیک است گفت: این حق هر عضو از IOC است که تصمیم اعلام شده از سوی کمیته را تفسیر کند.

به گزارش خبرنگار مهر، کمیته بین المللی پارالمپیک طی دو روز گذشته اعلام کرده بود که سناریوهای مختلف برای آینده بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو بررسی و نتیجه تا چهار هفته دیگر اعلام خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار