کد خبر: ۱۵۳۹۳۰
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تبدیل کارگاه خیاطی به تولیدی ماسک
خیّر همه فن حریف ساروی اکنون در تولیدی‌اش 58 نفر کار می‌کنند که با توجه به شرایط سخت بیماری همه در حال تولید ماسک هستند و هر روز از صبح تا نیمه‌شب کار می‌کنند تا شاهد کمبودی در زمینه ماسک نباشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، از زمانی که بحث شیوع ویروس کرونا مطرح شد شاهد کمبود برخی از اقلام بهداشتی ازجمله ماسک و ژل شست‌وشو بودیم که باز هم باز هم حس نوع دوستی گروه‌های جهادی و برخی از مردم که توانایی و شرایط برای کمک را دارند به آنان اجازه نداد که بی‌تفاوت باشند و وارد میدان شدند.

مردم نوع‌دوست ما همان‌ کسانی هستند که نمی‌توانند نسبت به درد همنوعان خود بی‌تفاوت باشند و هر جا مشکلی هست هر آنچه از دست‌شان برمی‌آید برای خدمت به همنوع دریغ نمی‌کنند.


 

گزارش امروز ما در ارتباط با همان صاحبخانه خوب و خیر همه فن و حریف ساروی عباس بابایی است که در زمینه‌های مختلف از اشتغال گرفته تا آموزش و مسائل عمرانی و اقتصادی فعالیت دارد.

این خیر دهه هفتادی است که 28 بهار از عمرش گذشته از نزدیک با مشکلات خانواده‌ها آشنا است و به چشم خود دیده خیلی از خانواده‌ها با وجود اینکه در شرایط سختی به‌سر می‌برند اما هیچ‌گاه درخواست کمک نمی‌‌کنند.

این خیر کار تولیدی را با دو چرخ خیاطی امانتی شروع کرده و خیلی با جدیت کار کرده درحالی‌که خیلی‌ها می‌گفتند مگر با دو چرخ خیاطی آن هم امانتی می‌توان تولیدی راه انداخت ولی نتیجه تلاش‌هایش را دید.

اکنون در تولیدی این خیر 58 نفر کار می‌کنند که باتوجه به شرایط سخت بیماری همه در حال تولید ماسک هستند و هر روز از صبح تا بامداد کار می‌کنند تا شاهد کمبودی در زمینه ماسک نباشیم.

 

 

حدود چهار هفته است که سخت کار می‌کنند تا مردم به‌ویژه بیماران و همچنین پزشکاران و پرستاران که این روزها از دل و جان برای مردم خدمت می‌کنند با مشکل ماسک مواجه نباشند.

تاکنون بیش از 10 هزار ماسک تولید کرده و تنها 3 هزار ماسک را آن هم بخاطر تامین مواد اولیه البته به قیمت خیلی پایین به فروش رسانده بقیه را به‌صورت رایگان در اختیار بیمارستان‌ها و همچنین مردم نیازمند و خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد قرار داده است تا در کنار مسائل و مشکلاتی که با آن هر روز دارند دست و پنجه نرم می‌کنند درگیر بیماری نشوند.


 

باوجود اینکه خودش کارمند است اما عصرها تا بامداد کار می‌کند تا مردم در ارتباط با پیشگیری از بیماری با مشکلی مواجه نشوند و اعتقاد دارد اینکه حس شادی را به مردم می‌دهد خیلی قشنگ است.

این خیر هر آنچه دارد برای کمک به مردم دریغ نمی‌کند و در پی پویش هواتو دارم نیز اجاره دو ماه دو مغازه را به مستاجر و همچنین منزلش را هم بخشید و برای انجام کارهای خیرخواهانه تاکنون هیچ کمک مالی از هیچ ارگانی دریافت نکرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار