کد خبر: ۱۵۴۰۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
منتخب مردم ملایر در مجلس یازدهم با بیان اینکه مجلس دهم خطاهای استراتژیک زیادی داشت و باید کارآمدی هیات رئیسه مجلس آتی را بالا ببریم گفت: ‌مردم باید بدانند نمایندگان در تنگناها و مشکلات کنارشان هستند و نباید فاصله‌ای بین مجلس و مردم باشد.

خبرگزاری فارس - وحید ونایی: هم در مجلس فعلی وکیل مردم بوده و هم نمایندگی ملت در مجلس یازدهم را بر عهده داشته است. 

این روحانی 44 ساله که در کارنامه فعالیت‌ها کارهای فرهنگی و تبلیغی برای اسلام و اقدامات رسانه‌ای و تلویزیونی را داراست در حال حاضر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی است. 

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس دهم و منتخب این حوزه انتخابیه در مجلس یازدهم است. 

او معتقد است که نمایندگان مجلس یازدهم که اکثرا انقلابی هستند برای رفع دغدغه‌های مردم پا به میدان مبارزه با مشکلات گذاشته‌اند نه برای تامین نیازهای شخصی‌شان؛ لذا باید پرقدرت و پرتوان و خیلی سریع به جنگ ضعف‌ها رفت. 

آزادی خواه همچنین افزود که متأسفانه اکثریت مجلس دهم مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فراموش کردند و فکر و ذهنشان فقط قوه مجریه بود؛ آنجایی که قرار بود از حقوق ملت دفاع کنند، از جایگاه دولت دفاع می‌کردند و آنجا که باید فریاد ملت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سر می‌دادند، ندای دولت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سر می‌دادند در حالی که قطعا در مجلس یازدهم چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

وی خاطرنشان کرد که اگر در مجلس یازدهم وظایف هیات رئیسه مدیریت نشود و کارآمدی نمایندگان بالا نرود و آنها کارآمدی لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نداشته باشد، احتمال تکرار هیأت رئیسه مجلس دهم وجود دارد.

نماینده مردم ملایر در مجلس همچنین تصریح کرد که حسن روحانی با بدترین شیوه ممکن با ویروس کرونا  برخورد کرده و حتی چند هفته پیش اعلام کرد وضعیت شیوع کرونا در کشورمان کاملا عادی است در حالی که اوج درگیری مردم با کرونا بوده و رئیس جمهور آن شرایط را عادی جلوه دادند و حتی چند روز هم از او و اسحاق جهانگیری خبری نبود.

وی افزود که حمله بیولوژیک استکبار جهانی به جمهوری اسلامی با موضوع ویروس کرونا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باید محتمل بدانیم؛ چراکه ما در یک جنگ نابرابر با آمریکا هستیم و دولتمردان آمریکایی چندین سیلی از ما در منطقه خورده و در حقیقت زخم‌خورده هستند.

منتخب مردم ملایر در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد که آن روزی که مردم‌مان برای یک ماسک و یا دست‌کش داروخانه به داروخانه می‌گشتند و خیلی از آنها دست خالی به منازلشان بازمی‌گشتند، محمد جواد ظریف وزیر خارجه باید نامه به همتایانش نامه می‌نوشت و تدبیر لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای واردات کالا و دارو به کشورمان انجام می‌داد.

وی گفت مردم باید بدانند آمریکایی که شبکه‌های فارسی‌زبان ماهواره‌ای که داعیه دلسوزی دایه مهربان‌تر از مادر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فریاد می‌زنند و پیام‌های ترامپ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای مردم کشورمان مخابره می‌کردند دروغی بزرگ است و حقوق بشر از دید مسئولان ایالات متحده اهمیت پایینی دارد. 

آزادی‌خواه همچنین افزود که اگر حقوق بشر و انسانیت ملت ایران برای آمریکایی‌ها مهم بود، آنها حداقل دارو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تحریم نمی‌کردند و آنهایی که دلخوش به لبخند آمریکایی هستند باید بدانند که آمریکایی‌ها دشمن درجه یک جمهوری اسلامی و شیطان بزرگ و بشریت محسوب می‌شوند. 

متن کامل این گفت‌‌وگو به شرح ذیل است:

فارس: مطالبه مردم از مجلس یازدهم بسیار زیاد است و نمایندگان مجلس آتی که امیدوارم وکیل المله باشند نه وکیل الدوله باید در این باره خیلی سریع خواسته‌های مردم را عملی کنند؛ چه اولویتی در مجلس آتی از اهمیت بیشتری برخوردار است؟

آزادی‌خواه: ما نباید از مجلس یازدهم انتظار معجزه داشته باشیم؛ چراکه این مجلس هم مختصات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارد و اگر نتواند اصول کار، مدیریت‌ها و اولویت‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در نظر بگیرد ناکارآمد خواهد بود. 

** جریانات سیاسی حاضر در مجلس یازدهم بر طبل جدایی و مخالفت نزنند

بنیه اصلی مجلس یازدهم انقلابی و در حقیقت مجلس آتی، مجلس وکلای ملت است و نه وکلای دولت و اکثریت آنها انقلابی و ارزشی هستند و برای رفع مشکلات مردم پا به عرصه مردم گذاشتند و نه برای رفع مشکلات شخصی‌شان، این امید وجود دارد که بتواند قدم‌های موثری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برداشته و امید را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به جامعه بازگرداند.

ایجاد فضای تعاملی با دولت در مجلس یازدهم پیش‌شرط خاصی دارد که برای این کار نمایندگان باید به وفاق جامعی برسند و هیأت رئیسه هم باید در این زمینه مراقبت‌های لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته باشد.

جریان‌های سیاسی حاضر در مجلس یازدهم باید مراقبت‌ها و همسویی‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با دولت رعایت کنند ولی بر طبل افتراق، مخالفت و جدایی هم نزنند.

** باید دولت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وادار به اصلاح برخی کارها کنیم

تشکیل کمیسیون‌ها در مجلس یازدهم باید با توان و قدرت و حداکثر مدیریت تشکیل شود که بخشی از ابزار مجلس آتی محسوب می‌شود.

اگر مجلس یازدهم با قدرت و مدیریت لازم تشکیل شود، این احتمال وجود دارد که بتواند با افزایش نظارت‌ها بر دولت مشکلات کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به حداقل رسانده و این نظارت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آنقدر قوی اعمال کنند که بتوانیم دولت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وادار به اصلاح برخی کارها مانند اصلاح یارانه معیشتی، اصلاح رویه‌های اشتغال و تولید در کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام دهد.

فارس: مجلس دهم از دید مردم ضعف‌های زیادی داشت؛ برخی مردم حتی مشکلات فعلی کشور را به دلیل عدم نظارت این مجلس و ادای وظیفه نمایندگان می‌‌دانند؛ ارزیابی شما از مجلس فعلی چیست؟

آزادیخواه: ما در مجلس فعلی متأسفانه شاهد آن هستیم که اکثریت نمایندگان خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وکیل دولت می‌دانند و در واقع آنها مدافع سیاست‌های دولت بودند. این در حالی است که این اقدام و رفتار آنها ماهیتا اشتباه است؛ چراکه نمایندگان مجلس با هر گرایش سیاسی وکیل ملت هستند.

** هیات رئیسه مجلس دهم خطاهای زیادی کرد

متأسفانه اکثریت مجلس دهم مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فراموش کردند و فکر و ذهنشان فقط قوه مجریه بود و بر همین اساس آنجایی که قرار است از حقوق ملت دفاع کنند، از جایگاه دولت دفاع می‌کردند و آنجا که باید فریاد ملت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سر می‌دادند، ندای دولت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سر می‌دادند و قطعا در مجلس یازدهم چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

متأسفانه ما در مجلس دهم شاهد خطاهای متعدد هیأت رئیسه بودیم، هر چند که از برخی زحمات آنها هم تشکر می‌کنم. این در حالی است که شخص علی لاریجانی در موضوع بنزین خیلی بهتر می‌توانست عمل کند و حتی نظر اکثریت نمایندگان مجلس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در خروجی پارلمان مشارکت دهد و در جلسه غیرعلنی 4 ساعته تصمیم‌گیری کلی گرفته شده و نظر نهایی به جلسه سران قوا منتقل شود، اما متأسفانه چنین اتفاقی ایجاد نشد و نظر شخصی‌اش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اعمال کرد و این موضوع در حقیت خطای استراتژیک هیأت رئیسه مجلس دهم بود.

**باید کارآمدی هیأت رئیسه مجلس بالا برود

احتمال داشتن هیأت رئیسه مجلس ناکارآمد در مجلس یازدهم هم وجود دارد اما باید تلاش کنیم آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به حداقل برسانیم و به همین دلیل باید کارآمدی هیأت رئیسه در مجلس یازدهم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بالا ببریم. 

رئیس قوه مقننه در مجلس یازدهم باید فردی متعهد، متخصص، توانمند، درد آزموده، مطلع و جامع باشد تا بتواند همه جریانات سیاسی کشور را مدیریت کرده و نظرات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ لحاظ کند و اولویت‌های دقیق مجلس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بشناسد و بر همین اساس بتواند اولویت‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از 17-16 کمیسیونی که در مجلس وجود دارد مطالبه‌گری کند.

**نباید فاصله‌ای بین مجلس و مردم باشد

اگر در مجلس یازدهم وظایف هیات رئیسه مدیریت نشود و کارآمدی نمایندگان بالا نرود و آنها کارآمدی لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نداشته باشد، احتمال تکرار هیأت رئیسه مجلس دهم وجود دارد.

‌مردم باید بدانند که مجلس شورای اسلامی در تنگناها و مشکلات کنار آنها هستند و نباید فاصله‌ای بین مجلس و مردم باشد.

فارس: از روزهای آغازین اسفند کشورمان درگیری ویروس کرونا بوده و همه توان دستگاه‌های اجرایی معطوف مبارزه با آن شده است؛ در این بین کادر بهداشتی و درمانی کشور زحمات طاقت فرسایی کشیده‌اند؛ نوع مدیریت مقابله با کرونا مطلوب است؟

آزادی‌خواه: شیوع این ویروس در کشور موضوعی فراملی است که منحصر به جمهوری اسلامی ایران نیست، به طوری که همه کشورهای دنیا درگیر این موضوع هستند و حدود 175 کشور دنیا با کرونا درگیر هستند.

موضوع پیشگیری، درمان و سلامت در دستور کار مسؤولان بهداشت و درمان کشورمان قرار دارد و کارهای بسیار خوبی هم انجام شده است و وزارت بهداشت سنگ تمام گذاشته است.

**کادر بهداشت و درمان ایران افتخار جمهوری اسلامی هستند

ما شاهد آن هستیم که پرستاران، پزشکان، بهورزان و کادر درمانی بیمارستان‌ها در خط مقدم و میدان جبهه سلامت مردم هستند و شهدای زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این عرصه داده‌ایم.

کادر بهداشت و درمان کشور افتخار جمهوری اسلامی محسوب شده و خدمات آنها غیرقابل فراموشی است.

فرمانداران، استانداران، بسیج، سپاه و ارتش، نیروی انتظامی هم کارهای بزرگی انجام داده‌اند اما گلایه‌هایی هم داریم.

** رئیس جمهور با بدترین شیوه ممکن با کرونا برخورد کرد

مردم از شخص رئیس‌جمهور در موضوع مدیریت کرونا گلایه دارند؛ حسن روحانی با بدترین شیوه ممکن با ویروس کرونا برخورد کرده است. این درحالی است که او چند هفته پیش اعلام کرد وضعیت شیوع کرونا در کشورمان کاملا عادی است در حالی که اوج درگیری مردم با کرونا در آن زمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ عادی جلوه دادند و حتی چند روز هم از او و اسحاق جهانگیری خبری نبود.

انتظار از رئیس‌جمهور و معاون اول او در موضوع کرونا آن بود که حالا که مردم درگیر کرونا هستند و مسؤولان در حال فعالیت جهادی مقابله با این ویروس هستند، حسن روحانی و جهانگیری هم در میدان باشند.

**آیا هفته‌ای یک جلسه برای مقابله با کرونا کافی است؟

با تدبیری که در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در چند هفته گذشته صورت گرفت و چند نشست غیرعلنی هم برگزار شد و شخص علی لاریجانی و سعید نمکی رئیس مجلس و وزیر بهداشت هم حضور داشتند، ریاست ستاد ملی مقابله با کرونا از سوی مقام معظم رهبری به شخص رئیس‌جمهور ابلاغ شد.

برگزاری هفته‌ای یکبار جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اشتباه است این درحالی است که همه دنیا درگیر با این ویروس هستند و تمامی شهرها و روستاهای ما را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم درگیر کرده است و جان هموطنانمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خطر انداخته است، آیا هفته‌ای یک جلسه برای مقابله با کرونا کافی است؟

** مدیریت عجیب حسن روحانی در بحران کرونا

از نوع مدیریت حسن روحانی در ستاد ملی مقابله با کرونا بسیار متعجب هستیم و انتظار داشتیم حداقل هر روز یک جلسه و حداکثر دو تا سه جلسه برای مبارزه با این ویروس منحوس برگزار می‌شد و عملا کل وقت کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مصروف پیشگیری و مقابله با کرونا می‌کردند.

با ابلاغ مقام معظم رهبری نیروهای حاکمیتی برای مقابله با ویروس کرونا وارد میدان شدند و بر اساس دستوری که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دادند، حتماً امید و طمأنینه و آرامشی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در دل مردم ایجاد خواهد کرد؛ هرجا که نیروهای مسلح اعم سپاه، بسیج، ارتش و ناجا وارد میدان شده‌اند موفق و پیروز از آن خارج شدیم.

** ای کاش تردد مردم به حداقل ممکن می‌رسید

از زحمات شبانه‌روزی ناوگان حمل و نقل عمومی و پاکبانان و نیروهای خدوم شهرداری هم در مسیر مقابله با کرونا تقدیر می‌کنم و قطعا همه اقشار ملت قدردان زحمات شبانه‌روزی این افراد هستند. 

ای کاش دولت ادارات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تعطیل می‌کرد تا تردد مردم به حداقل ممکن می‌رسید، ضمن اینکه برخی کارخانجات که محصولات استراتژیک تولید نمی‌کردند هم باید تعطیل می‌شدند؛ چراکه ضرورتی به فعالیت آنها در شرایط فعلی نیست، هرچند که ما می‌دانیم تعطیلی ادارات به معنای عقب افتادن کشور است، اما برای حفظ سلامتی و جان مردم این مسأله ضروری است.

**نگران سلامت کارکنان دولت و مراجعان هستیم

تعدادی از جانباختگان کرونا کارکنان نظام بانکی هستند و ای کاش ستاد ملی مقابله با کرونا برای یک تا دو هفته ادارات دولتی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تعطیل می‌کرد که قطعا باعث خلوتی خیابان‌ها شده و ترددها و مراجعات کمتر می‌شد. ضمن اینکه مردم هم می‌توانستند با استفاده از تلفن همراه و اینترنت کارهای بانکی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام دهند.

تعطیلی مراکز دولتی در تعداد زیادی از کشورهای پیشرفته کشور انجام شد اما در کشورمان این اتفاق رقم نخورد و نگرانی ما نسبت به سلامت کارکنان دولت و مراجعان بسیار زیاد است.

فارس: برخی از اخبار حکایت از آن دارد که شیوع ویروس کرونا بر اساس حمله بیولوژیک بوده و عملیات آمریکا محسوب می‌شود؛ در این بین متاسفانه تحریم‌های دارویی و تجهیزات پزشکی علیه کشورمان از سوی ایالات متحده توانسته مشکلات مبارزه با کرونا را افزایش دهد؛ آیا این اقدام آمریکایی‌ها جنایت جنگی محسوب نمی‌شود؟

آزادی خواه: حمله بیولوژیک استکبار جهانی به جمهوری اسلامی با موضوع ویروس کرونا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باید محتمل بدانیم؛ چراکه ما در یک جنگ نابرابر با آمریکا هستیم و دولتمردان آمریکایی چندین سیلی از ما در منطقه خورده و در حقیقت زخم‌خورده هستند.

** ظریف باید زودتر به همتایانش نامه بحران دارو می‌داد

ای کاش سید محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که از غربی‌ها برای عدم ورود دارو به کشورمان گلایه کرده‌اند، نامه اخیر خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 10 روز پیش می‌نوشتند.

دستگاه دیپلماسی کشورمان باید آن روزی که مردم‌مان برای یک ماسک و یا دست‌کش داروخانه به داروخانه می‌گشتند و حتی خیلی از آنها دست خالی به منازلشان بازگشتند، وزیر خارجه تدبیر لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای واردات کالا و دارو به کشورمان انجام می‌داد.

** باید اقدام آمریکا در ممانعت از ارسال دارو را در دنیا فریاد بزنیم

متأسفانه برخی کارها در کشورمان از سوی وزارت خارجه و وزارت صمت در موضوع مقابله با ویروس کرونا دیر شروع شد، ولی باز هم دیر نشده و باید موضوع واردات دارو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از طریق سازمان ملل پیگیری کنیم و مطالبات جدی‌تری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از سازمان بهداشت جهانی داشته باشیم.

در موضوع ممانعت آمریکا از ارسال دارو و تجهیزات بهداشتی و درمانی به جمهوری اسلامی هنگامی که با ویروس کرونا درگیر هستیم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باید در جامعه جهانی پیگیری کرده و اقدام سفاکانه آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در عرصه بین‌الملل فریاد زده و آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رسوا کنیم.

** عدم ارسال دارو مجددا ثابت کرد نباید به لبخند آمریکا دلخوش بود

مردم ایران باید بدانند آمریکایی که شبکه‌های فارسی‌زبان ماهواره‌ای که داعیه دلسوزی دایه مهربان‌تر از مادر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فریاد می‌زنند و پیام‌های ترامپ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای مردم کشورمان مخابره می‌کردند دروغی بزرگ است و حقوق بشر از دید مسئولان ایالات متحده از اهمیت پایینی برخوردار است. 

اگر حقوق بشر و انسانیت ملت ایران برای آمریکایی‌ها مهم بود، آنها حداقل دارو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تحریم نمی‌کردند و آنهایی که دلخوش به لبخند آمریکایی هستند باید بدانند که آمریکایی‌ها دشمن درجه یک جمهوری اسلامی و شیطان بزرگ است و آنها دشمن بشریت و انسانیت هستند.

فارس: در شرایطی که کشور با بحران کرونا در حال دست و پنجه نرم کردن بود هیات رئیسه مجلس جلسات علنی را تعطیل کرد؛ آیا نمی‌توانستید نشست‌ها را با رعایت موازین بهداشتی برگزار و بر امورات و کارها نظارت کنید؟

آزادیخواه: نمایندگان مجلس می‌توانستند با لحاظ موازین بهداشتی و رعایت موازین این حوزه جلسات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تشکیل داده و فقط نمایندگانی که تست کرونای آنها مثبت بود در جلسات شرکت نمی‌کردند و بقیه وکلای ملت به وظایفشان رسیدگی می‌کردند.

** کرونا کشور را درگیری کرده و مجلس ما تعطیل است

بسیار عجیب است که چرا هیأت رئیسه جلسات علنی مجلس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تعطیل کرده است و در ایامی که مردم علاقمند بودند نمایندگان آنها در قوه مقننه برای رفع مشکلات کشور تصمیم‌گیری کرده و بر کارها و امورات قوه مجریه نظارت کنند، اما با تعطیلی مواجه شدند.

متأسفانه موضوع مهم کرونا که همه کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ درگیر کرده نباید با تعطیلی مجلس مواجه شود و مردم خبری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از مجلس ندارند.

** مجلس باید دغدغه‌های مردم را پیگیری می‌کرد

تعطیلی مجلس از سوی هیأت رئیسه به هیچ وجه تصمیم صحیح و عاقلانه‌ای نبوده است.

همانطور که همه مردم درگیر کرونا بوده و ادارات دولتی باز است و مردم فعالیت‌هایشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام می‌دهند، چرا باید مجلس تعطیل باشد در حالی که در جلسات متعدد کمیسیون‌ها و صحن علنی می‌توانستیم دغدغه‌های مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دنبال کنیم و اقدامات لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای مقابله با کرونا بگیریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار