کد خبر: ۱۵۴۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سد گلپایگان
رئیس شورای اسلامی شهر گلپایگان گفت: ظرفیت آبگیری سد گلپایگان 36.5 میلیون متر مکعب است که با توجه به بارندگی‌های این هفته ظرفیت آن تکمیل و به تراز واقعی رسید.

حسین زاهدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گلپایگان با اشاره به این‌که ظرفیت آبگیری سد گلپایگان ۳۶.۵ میلیون متر مکعب است اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌های هفته اخیر ظرفیت آن تکمیل و شامگاه یازدهم فروردین ماه شاهد سرریز شدن آب سد گلپایگان هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر گلپایگان افزود: اکنون در هر ثانیه بین ۱۰ تا ۱۵ متر مکعب علاوه بر میزان خروجی ( ۱۲ متر مکعب ) که بستگی به میزان آورد ورودی دارد، سد گلپایگان سرریز و به سمت رودخانه عباس آباد و سپس وارد سد کوچری می‌شود.

زاهدی بیان داشت: ظرفیت آبگیری سد کوچری گلپایگان ۲۰۷ میلیون متر مکعب است که اکنون بیش 150 میلیون متر مکعب آب ذخیره دارد و پیش بینی می‌شود ظرف یک ماه آینده تراز سد کوچری کامل و سرریز شود و همانند سال گذشته سرریز سد کوچری وارد رودخانه گلپایگان و سپس وارد سد 15 خرداد قم می‌شود که قطعأ آب رهاسازی شده در رودخانه اثرات زیست محیطی بسیاری برای شهرستان گلپایگان و استان مرکزی خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر گلپایگان تأکید کرد: به دلیل مقابله با ویروس کرونا بازدید از سد کوچری و سد گلپایگان ممنوع است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار