کد خبر: ۱۵۴۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اوایل اسفند ۹۸ شیوع "کروناویروس" در ایران، جریان زندگی بسیاری از طیف‌های مختلف جامعه ایرانی را تحت تاثیرخود قرار داد. از جمله‌ی این گروه‌ها؛ هیات‌های مذهبی و قشر روحانیت بودند که با توجه ‌به تاکید رهبر معظم انقلاب بر لزوم تبعیت از تصمیم کارشناسان ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر عدم برگزاری تجمعات مذهبی؛ برخی از این افراد به صورت خودجوش با حضور در گروه‌های جهاد‌سلامت، به مقابله با این ویروس پرداختند. «محمد علی» یکی از این افراد بود که با تشکیل گروه جهادی برادران و خواهران روحانی در استان مازندران و حضور در قرارگاه موسی‌ابن‌جعفر(ع)؛ جهاد سلامت را به دوری از خانواده ترجیح دادند و فعالیت خود را بر روی تدفین جانباختگان کرونا، ضدعفونی کردن معابر و برگزاری مراسمات مذهبی مجازی معطوف کرد. مجموعه‌ی پیش رو بخشی از زندگی و فعالیت این گروه جهادی را در روزهای مقابله با کروناویروس، نشان می‌دهد.
تصویر صفحه  حجت‌الاسلام محمد‌علی رضاپور در  اینستاگرام. او بخش عمده فعالیت‌های مذهبی و جهادی خود را در این صفحه به اشتراک می‌گذارد و در شرایط کنونی مواجهه به کرونا، علاوه بر انعکاس فعالیت گروه طلاب جهادی، گفتگوی زنده و مراسم مذهبی مجازی نیز برگزار می‌کند.
محمد‌علی در خانه‌ی خود اخبار رسمی مربوط به کروناویروس را که هر روز توسط سخنگوی ستادملی مبارزه با کرونا در خبر ساعت۱۴ از تلویزیون اعلام می‌شود، پیگیری می‌کند.
حجت الاسلام رضاپور و جمعی از روحانیون جهادی در دیدار با محمدباقر محمدی‌لائینی نماینده ولی فقیه درمازندران، مشکلات تدفین و غسل جانباختگان کرونا را بررسی می‌کنند. طبق فتوای مقام معظم رهبری؛ غسل، کفن و نماز میت با رعایت نکات بهداشتی لازم الاجرا شد.
محمدعلی قبل‌از تدفین یکی‌از جانباختگان در قبرستان روستای‌ رِسکِت که براثر ابتلا به کوید۱۹ در ساری درگذشت، ماسک را برای حجت‌الاسلام روح‌الله ترابی‌نسب، یکی از طلبه‌های جهادی محکم می‌بندد.
محمد‌علی و حجت‌الاسلام سیدابوالحسن‌عمادی از روحانیون جهادی پس‌از  پایان کفن‌و‌دفن فضه‌یوسفی در قبرستان روستای رِسکِت که در اثر ابتلا به کرونا در ساری درگذشت؛ برای جلوگیری‌از انتقال احتمالی آلودگی، لباس‌های‌حفاظتی را آتش‌می‌زنند.
محمد علی به همراه برادران جهادی، پیکر سیده زینب هاشمی که در ۷۰ سالگی بر اثر ابتلا به کرونا در ساری درگذشت را برای پوشاندن کفن توسط خواهران طلبه‌ی جهادی در قبرستان روستای دلاک‌خیل روی زمین می‌گذارند.
طلبه‌های جهادی پیکر صمد روحی که در اثر ابتلا به بیماری کرونا در ساری درگذشت را به محل دفن در حاشیه روستای پرکوه در دودانگه ساری منتقل می‌کنند.
خانواده و بستگان صمد روحی که در اثر ابتلا به بیماری کرونا در ۷فروردین۹۹ در ساری درگذشت، از فاصله‌ی دور، تدفین پیکر وی در حاشیه قبرستان روستای پرکوه در دودانگه‌ ساری را نظاره می‌کنند.
حجت‌الاسلام روح‌الله ترابی‌نسب از روحانیون جهادی به همراه حجت‌الاسلام محمد‌علی رضاپور و حجت الاسلام سید ابوالحسن عمادی به همراه ۲ نفر از اقوام مرحومه فضه‌یوسفی، که در اثر ابتلا به کوید۱۹ در ۷ فروردین۹۹ در ساری درگذشت نماز میت می‌خوانند.
سید‌ابوالحسن عمادی یکی‌از طلبه‌های‌جهادی پس از دفن فضه‌یوسفی در قبرستان روستای‌رسکت، که دراثر ابتلا به کرونا در ساری درگذشت، عمل خواندن تلقین بر پیکر او را انجام می‌دهد.
در برخی شرایط با توجه به کمبود لباس‌های ایزوله؛ به جهت حفظ حرمت جانباختگان؛ نیرو‌های جهادی، ناچاراً با رعایت حداقل‌های مسائل بهداشتی اعمال تدفین را انجام می‌دهند.
گروه طلاب جهادی پیکر صمد روحی که در اثر ابتلا به بیماری کرونا در ساری درگذشت را در حاشیه روستای پرکوه در دودانگه ساری دفن می‌کنند.
محمدعلی رضاپور به‌همراه سید‌ابوالحسن عمادی و روح‌الله ترابی‌نسب از طلاب‌جهادی، پس از تدفین یکی‌از جانباختگان کرونا، در‌مسیر تدفین جانباخته‌ی دیگری در روستای رسکت‌ساری، برای ثبت عکس‌یادگاری با طبیعت زیبای دودانگه‌، اتومبیل خود را متوقف‌کردند.
محمد‌علی عکسی را که چند روز قبل، از سیدابوالحسن عمادی هنام تدفین یکی از جانباختگان کرونا در منطقه دودانگه ساری ثبت کرده را به طلبه‌های جهادی  نشان می‌دهد.
محمدعلی در حال گفتگوی تصویری با دخترش است. اغلب خانواده طلاب‌جهادی در این ایام برای جلوگیری از انتقال احتمالی کرونا، در منزل پدر و مادرشان  زندگی می‌کنند.
حجت‌الاسلام محمد‌علی رضاپور  در خیابان سعدی ساری که این روزها به دلیل قرنطینه خانگی مردم خلوت شده است  قدم می‌زند.
برچسب ها: محمد رضایی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار