کد خبر: ۱۵۴۵۰۴
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شیخ نعیم قاسم:
معاون دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که آمریکا با اقدامات غیر انسانی خود به شیوع ویروس کرونا در جهان کمک کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در گفتگو با المنار با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان در سال ۱۹۹۶ اظهار داشت: ایستادگی ارتش، ملت و مقاومت باعث شد رژیم صهیونیستی به طور ذلت بار از لبنان خارج شود و حق مقاومت را در دفاع از خود و شلیک موشک در صورت حمله به غیرنظامیان به صورت کتبی به رسمیت بشناسد.

وی با بیان این مطلب افزود: حمله آوریل در سال ۱۹۹۶ آغاز تسلیم رژیم صهیونیستی در برابر رویکرد بازدارندگی بود و مقاومت برای مقابله با هر حمله ای آماده است حتی اگر این جنگ فردا رخ دهد، اگرچه این موضوع فعلاً مطرح نیست.

شیخ نعیم قاسم در بخش دیگر سخنان خود به موضوع ویروس کرونا پرداخت و گفت: آمریکا به شیوع و انتشار ویروس کرونا کمک کرده است زیرا به طور غیر انسانی در سطح داخلی و خارجی عمل می کند، خواه با تحریم هایی که مانع از اقدامات کشورها برای مهار کرونا می شود یا اینکه سعی می کند برخی موسسات و پژوهشگران را بخرد تا نتیجه آزمایشات را به انحصار خود درآورد یا زمانی که مواد بهداشتی و پزشکی متعلق به کشورهای اروپایی را می دزدد.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اعلام اینکه جهان پس از کرونا متفاوت خواهد بود، خاطرنشان کرد: جامعه جهانی پس از کرونا از نظر اقتصادی و سیاسی تضعیف شده و اختلافات و محورهای جدیدی شکل گرفته است، علاوه براین تفکری که می گوید آمریکا رهبر جهان است، از بین رفته است.

وی همچنین به اقدامات حزب الله لبنان در مقابله با کرونا اشاره و اعلام کرد: اقدامات حزب الله در این زمینه برای اطمینان بخشی به شهروندان بوده و این جنبش تابع تصمیمات دولت لبنان است.

به گفته شیخ نعیم قاسم، حزب الله لبنان حاضر است بر اساس امکانات موجود، به هر منطقه ای کمک کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار