کد خبر: ۱۵۵۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه با آزاد سازی سهام عدالت، 49 میلیون نفر سهامدار جدید وارد بورس می‌شوند، گفت: لازم است تعداد کارگزاری‌های بورس برای مشتریان جدید هم اضافه شود.

نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با بیان اینکه از سال 1385 به بعد مجوز افزایش تعداد کارگزاری بورس را ندادند، گفت: هر کارگزاری بورس برای حدود 30 تا 50 نفر اشتغال ایجاد می‌کند، چون کمیته‌های مختلفی دارند که فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه از سال 1385 تا کنون کار بورس چند برابر شده است، تصریح کرد: متاسفانه مسئولان دولت مجوز لازم را ندادند تا کارگزاری هم به تناسب حجم کارها افزایش یابد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اگر بخواهیم اشتغال ایجاد کنیم، الان می‌توان برای 500 کارگزار بورس جا باز کرد، افزود: اگر هر کارگزاری حداقل 30 نفر را مشغول به کار کند، یعنی برای حدود 15 هزار نفر می‌توان به صورت مستقیم کار ایجاد کرد.

قاضی پور اضافه کرد: اگر تعداد کارگزاری بیشتر شود، از یک طرف صف‌های مردم در بورس طولانی نخواهد شد و وقت مردم هدر نمی‌رود.

وی با بیان اینکه الان 2 کارگزاری مفید و آگاه بیشترین معاملات را انجام می‌دهند، تصریح کرد: انتظار داریم وزیر اقتصاد که مهلت 2 هفته‌ای به بورس داده بود، راه حل افزایش کارگزاری را سریعا در شورای عالی بورس به تصویب برساند.

نماینده ارومیه با اشاره به این که با آزاد سازی سهام عدالت، 49 میلیون نفر سهامدار جدید وارد بورس می‌شوند، گفت: لازم است تعداد کارگزاریهای بورس برای مشتریان جدید هم اضافه شود.

به گفته وی، هم اکنون مردم برای حضور در خرید سهام عرضه اولیه شرکتهای بورسی در کارگزاریها و دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک دچار سختی و سردرگمی و صف طولانی می‌شوند، اگر متقاضیان سهام عدالت هم اضافه شوند، 108 کارگزاری موجود بورسی، قطعا پاسخگو نخواهد بود. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار