کد خبر: ۱۵۵۹۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وضعیت پلاسما درمانی
معاون درمان وزارت بهداشت، از تدوین نسخه هفتم دستورالعمل درمان کووید ۱۹ خبر داد و گفت: تحقیقات درباره اثربخشی «پلاسما درمانی» در بهبود کووید ۱۹ هم در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم جان بابایی، روز سه شنبه در نشست کمیته عملی کووید ۱۹ که در بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد، گفت: تحقیقات متعددی درباره عوارض ابتلا به کووید ۱۹ انجام شده که نتایج یافته‌ها در نسخه هفتم دستورالعمل جدید درمان کرونا تدوین می‌شود.

وی افزود: داروهای مصرفی در بهبود علائم بیماری کرونا در دست بررسی است و تکلیف «فاویپیراویر» مشخص شده که مزیت بهتری نسبت به داروهای قبلی ندارد.

جان بابایی گفت: در مورد داروی «رمدسیویر» هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده‌ایم و بررسی‌ها در حال انجام است. در مورد تاثیر داروی «کلروکین» در بهبود کووید ۱۹ نیز تحقیقاتی انجام شده که از نتایج آن در پروتکل جدید درمان کووید ۱۹ استفاده می‌شود.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تحقیقات درباره اثربخشی «پلاسما درمانی» در بهبود کووید ۱۹ هم در حال انجام است، افزود: نتایج این روش بر روی ۶۰ بیمار آماده شده و بررسی این درمان در ۲۵۰ بیمار ادامه دارد که نتایج آن اعلام خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار