کد خبر: ۱۵۵۹۶۴
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
واکنش اینفاتینو به مرگ فلوید:
رئیس فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) اعلام کرد اقدامات بازیکنان شاغل در بوندسلیگا در حمایت از شهروند قربانی نژادپرستی در آمریکا نه تنها مجازات ندارد بلکه باید آنها را تشویق کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مرگ جورج فلوید، شهروند رنگین پوست آمریکایی در زیر زانوی های پلیس نژاد پرست باعث شده تا بسیاری از ورزشکاران و فوتبالیست ها به این ناعدالتی و زیرپا گذاشته شدن حقوق شهروندی در این کشور اعتراض کنند.

روز گذشته فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به این ناعدالتی واکنش نشان داد. عالی‌ترین مرجع فوتبال که بارها در بیانیه‌هایش عنوان می کرد ورزش باید دور از حرکت های حمایتی متاثر از سیاست و مذهب باشد، این بار انعطاف از خود نشان داد و به حمایت از فوتبالیست های پرداخت که از قتل یک شهروند آمریکایی ابراز ناراحتی کردند.

امروز جانی اینفانتیو، رئیس فیفا در حمایت از فوتبالیست های حامی شهروند به قتل رسیده بوسیله پلیس نژادپرست، گفت: حرکت بازیکنان دورتموند در بوندسلیگا نه تنها جریمه ندارد بلکه باید برای آنها بایستیم و آنها را تشویق کنیم.

وی افزود:  برای اینکه همه را آگاه کنم، اعلام می دارم حرکات بازیکنان بوندسلیگا در داخل زمین بازی به هیچ وجه شایسته جریمه نیست بلکه باید برای آنها دست بزنیم. همه ما باید به اشکال مختلف با نژادپرستی مبارزه کنیم. اکنون زمان آن رسیده تا به خشونت و وحشی گیری نه بگوییم.
برچسب ها: فوتبال ، قتل ، آمریکا ، فیفا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار